Kadaň – Po dvou smolných kolech si kadaňští hokejisté opět spravili chuť. Svého včerejšího soupeře z Havířova porazili na domácím ledě rozdílem dvou branek a na své konto si připisují plný bodový zisk.

Souboj sousedů

Že to nebude zápas jednoduchý, předesílal pohled do ligové tabulky. Oba soupeři měli před utkáním shodný počet bodů, pro lepší postavení Havířovských hovořilo pouze skóre. Hosté navíc poslední tři kola sehráli více než dobře, z devíti možných bodů urvali hned osm.

Nevalný začátek a gól do šatny

Samotný vstup do zápasu se kadaňským borcům nevyvedl. Od páté minuty museli dotahovat jednogólovou ztrátu, první úspěch slavili dvě minuty před koncem první třetiny. V početní převaze se trefil Roman Chlouba.

„Hanuljak nás podržel"

Podruhé si diváci zakřičeli gól zhruba v polovině zápasu. O vedení pro domácí se v pětatřicáté minutě postaral urostlý bek Martin Mazanec. „Oproti první třetině, ve které jsme hráli celkem slušný hokej, jsme v té druhé dost propadli. Byla to taková hurá hra nahoru a dolů, bez systému a držení pozic. Soupeři jsme díky tomu nabídli spoustu šancí, skvěle nás ale podržel gólman," hodnotí zápas na stránkách kadaňského klubu trenér domácích Karel Soudek.

„Šibeniční" bekhend

Radost ze získaného vedení nevydržela dlouho. Začátek třetí třetiny patřil Havířovu, ve dvaačtyřicáté minutě bylo znovu srovnáno.  Domácí se ale naštěstí pod tíhou rychlého gólu nezlomili a už za pět minut poslal Jaroslav Kůs bekhendový pozdrav do „šibenice" Danečkovy svatyně.

Finále do prázdné

Závěr utkání nabídl vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny zkusili hosté hru bez gólmana, a toho využil zkušený forvard s třiatřicítkou na zádech. Šedesátá minuta, Jiří Charousek, 4:2.

Sumarizace zápasu

SK Kadaň - HC AZ Havířov  4:2  (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Chlouba (Kůs, Dobrovolný), 35. Mazanec (Hlava, Hammerbauer), 47. Kůs (Chlouba, Jíra), 60. Charousek (Ton, Trefný) – 5. Klimša (Sztefek), 42. Říčka (Graca). Rozhodčí: Jílek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Střely na branku: 33:44.

SK Kadaň: Hanuljak – Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Mazanec, Bartejs, Opalek – Gajovský, Charousek, Ton – Jíra, Kůs, Chlouba – Hammerbauer, Lehnert, Hlava – Novák L., Hanták, Novák J.

HC AZ Havířov: Daneček L. – Vosátko, Bezuška, Krisl, Deutsch, Graca, Koma, Rimmel P.,Klimíček-Klimša, Němec, Sztefek – Maruna, Haas, Říčka – Kanko, Škumát, Daneček J. – Rimmel M., Diviš, Matějek (zdroj: oficiální stránky SK Kadaň)