Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Chomutov – Samec pižmoně grónského už není v chomutovském zooparku sám. Dočkal se příchodu dvou mladých samic.

Transportu nových zvířat předcházelo jednání s koordinátorem evropského chovu pižmoňů grónských panem Mikkelem Stelvikem z kodaňské Zoo. „Po několikaletém čekání jsme získali doporučení na roční samici ze ZOO Bern ve Švýcarsku. Druhá, tříletá samice, byla dovezena ze ZOO Liberec. V této zoo v současné době připravují rekonstrukci expozice pižmoňů a s kolegy jsme se domluvili na umístění mladé samice do Chomutova. Koordinátor tento přesun povolil,“ uvedl zoolog Miroslav Brtnický. Zoopark Chomutov chová pižmoně od roku 1999 jako jedna z šestnácti evropských zoo. „Celkový počet pižmoňů v evropských chovných zařízeních je asi padesát jedinců,“ doplnil zoolog.

Pižmoni obývají severské tundry Kanady, Arktidy, Grónska, Evropy a Asie. Jsou to obrovská zvířata o váze 200 - 400 kilogramů. Před mrazem je izoluje hustá srst, několikanásobně teplejší než ovčí vlna. Na jaře srst líná.

0606pizmon1

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací