Pátek 3. duben 2020
Svátek má Richard

Tušimice/Kadaň – V Kadani už nehrozí otravné dvoutýdenní letní odstávky teplé vody. Teplo bude dodávat náhradní zdroj – elektrodový kotel, s jehož montáží se v těchto dnech finišuje v Elektrátně Tušimice.

Kvůli napojení elektrokotle do stávajícího centrálního zásobování teplem byli Kadaňští v polovině května tři dny bez tepla a teplé vody. „Nyní už finišuje dokončení montáží, poté přijde na řadu komplexní odzkoušení a zkušební provoz pro ověření spolehlivosti dodávek tepla,“ řekl ředitel elektráren Tušimice a Prunéřov Otakar Tuček s tím, že zjednodušeně řečeno, elektrodový kotel je taková velká varná konvice. „Jen místo 2kW má výkon 7 MW. To je plně dostatečné, aby zásoboval horkou vodou celou Kadaň během letních odstávek elektrárny.“

Když už odstávka, tak jen krátká

Na jednu stranu je sice pravda, že Kadaň nebude bez teplé vody během dlouhých celozávodních odstávek elektrárny, na druhou ovšem může nastat situace, že bude poškozen páteřní horkovod. V takovém případě by pochopitelně musela odstávka tepla na nezbytně nutnou dobu být. 

„Krátkodobá odstávka také může nastat, bude-li nutné vyměnit vadný kus potrubí za nový. Pochopitelně bude probíhat i naše klasická letní odstávka spojená s případnými opravami, které nelze provést za provozu horkovodu. Bude ale trvat jen nezbytně nutnou dobu a v době té elektrárenské. Počítáme také s tím, že by její periodicita byla jednou za dva roky. Vždy bude rozhodující pravidelná vizuální kontrola veškerého našeho zařízení na kadaňské trase a přímo ve městě v průběhu příslušného roku,“ uzavřel Pavel Šušák, technický ředitel ČEZ Teplárenská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací