Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek má Sabina

Kadaň – Již druhé veřejné setkání s občany uspořádalo ve středu 31.května odpoledne vedení města Kadaň, tentokrát pro obyvatele sídliště „B“. Diskusi o pozitivech i negativech soužití komunity na sídlišti moderovala na školním hřišti u Sluníčkové školy s městem spolupracující Agentura pro sociální začleňování.

Diskutovat s vedení města přišla asi padesátka lidí. Pro děti byly připraveny soutěže. K příjemné sousedské atmosféře přispělo i občerstvení a vystoupení hudebníka Pepy Štrosse.
Jak vyplynulo z debaty, lidé oceňují především práci asistentů prevence kriminality. Kladně lidé vnímají i dostatek prostor pro trávení volného času – lesopark, sportoviště a dětská hřiště a úpravu zeleně. Negativně naopak vnímají zejména konfliktní sousedské soužití na některých adresách, nepořádek na ulici okolo odpadkových košů nebo rychlou jízdu aut v ulici Chomutovská.

Podobně jako jejich sousedé z „Céčka“, i „Béčko“ se zapojilo do hledání řešení na zmíněné problémy a vedení města navrhli například pomoc při zvelebování prostředí před domy formou záhonů s květinami.

Město Kadaň bude se všemi podněty obyvatel sídliště pracovat. Starosta Kulhánek již po ukončení debaty přislíbil, že se zasadí o posílení kontrol dodržování rychlosti vozidel, zajištění osvětlení a opravy chodníků v průjezdech nebo vybudování prostor, které poskytnou návštěvníkům lesoparku možnost úschovy kol a přístup k pitné vodě. Seznámil přítomné také se záměrem vytvořit zázemí pro nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v budově současné knihovny.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací