Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Jirkov - Na sto třicet zástupců domovních samospráv z Chomutova a Jirkova se v pondělí 25. května odpoledne sešlo v jirkovském divadle. Představitelé úřadu práce jim přijeli prezentovat novinku v zákoně, která jim může pomoci v boji proti spekulantům.

Lidé ze společenství vlastníků jednotek (SVJ) se na místě dozvěděli, co novela zákona o hmotné nouzi přináší. Především pak, jak docílit toho, aby dávky na bydlení končily skutečně na účtech SVJ a nikoli v kapsách spekulantů. Kdy je možné žádat, jaké dokumenty úřad práce potřebuje či jak to asi bude vypadat v praxi. Prezentaci vedla Lucie Vránová z Generálního ředitelství Úřadu práce ČR.

Ředitelé chomutovské i jirkovské pobočky úřadu práce navíc slíbili zástupcům SVJ pomoc přímo na místních úřadech. K dispozici prý budou i informační letáky s praktickými informacemi, jak novinky využít.

Moc papírování

Nutno přiznat, že ne všechny přítomné informace nadchly. Některým se zákonné řešení zdá příliš složité, administrativně náročné a nedokonalé. Místostarostka Dana Jurštaková, která setkání organizovala, to ale tak černě nevidí. „Administrativu jsme si už sami vyzkoušeli a věřím, že to nebude tak hrozné. Chce si to vyzkoušet a třeba i odladit některé nedokonalosti,“ říká. Jak uvedla, trocha papírování je malá daň za to, že se SVJ může vyhnout krachu.

V říjnu chce Dana Jurštaková podobné setkání svolat znovu, aby mohli lidé z domovních samospráv porovnat své zkušenosti, případně společně s úředníky věci z praxe doladit. K setkání se zřejmě opět připojí také Chomutov, který projevil zájem s Jirkovem v boji proti spekulantům spolupracovat.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz