Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Chomutov – Dramatická honička dvou psů se odehrála v Chomutově. Psy naháněli mimo majitelů i strážníci městské policie. Celá událost málem skončila zastřelením agresivního zvířete.

Hlídka městské policie projížděla ulicí Mostecká, kde viděla ženu, jak venčí na vodítku svého psa. V tu chvíli k ní přiběhl jiný silnější pes, který začal napadat toho jejího. Vyděšený pes se majitelce vytrhl a před útočícím psem vběhl do vozovky přímo pod kola auta, které i přes brzdění řidiče do zvířete narazilo.

Zraněný pes nicméně utíkal dál směrem do městského parku, přičemž větší pes ho stále pronásledoval. Jeden ze strážníků běžel s majitelkou do parku a druhý se pokusil psům nadjet vozidlem. Do parku běžel i majitel druhého psa. Oba chovatelé si snažili svá zvířata přivolat. Větší a agresivnější pes ale na povely pána nereagoval. Žena byla ve svém počínání úspěšnější a svého psa si nakonec přivolala k sobě. Druhý pes ale honičku nechtěl vzdát. V momentě, kdy se blížil k chovatelce s již chyceným psem, tak mu cestu zastoupil jeden se strážníků. Aby ženu se psem ochránil, vytáhl zbraň a namířil ji proti útočícímu psovi. Do tohoto počínání přiběhl majitel a psa se mu konečně podařilo uvázat.

1605pes

Oba chovatelé byli vyzváni k prokázání totožnosti. Chovatelka zraněného psa se odebrala se svým zvířetem k veterináři. Majitel agresivnějšího psa vysvětlil, jak se vše seběhlo. Věnoval se telefonování, čehož jeho zvíře využilo k útěku a on si ho už nedokázal přivolat k sobě. Strážníci mu sdělili, že je podezřelý ze spáchání přestupku, který bude řešit přestupková komise magistrátu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz