Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

Jirkov - Město Jirkov se letos pustí do přípravy pozemků pro stavbu nových rodinných domů. V lokalitě Na Skalce bude pro zájemce k dispozici třicet parcel.

Jde o plochu na kraji Jirkova, kousek od Novomlýnského rybníka. Během letošního a příštího roku tu radnice nechá vybudovat inženýrské sítě. „Půjde o elektro rozvody, vodovodní a kanalizační přípojky, veřejné osvětlení, komunikace a parkovací místa,“ vyjmenovává vedoucí odboru majetku města a útvaru investic Milan Reiner. K parcelám nepovedou plynové přípojky, protože plynovod je daleko a napojení na něj by budoucí cenu pozemků příliš prodražilo. Zasíťování město vyjde na 15,5 milionů bez DPH a hotové bude v červnu 2018.

Cena zatím není stanovena

Začátkem příštího roku přijde na řadu rozhodování o ceně pozemků. A také jakým způsobem je město bude prodávat, což ovlivní i počet zájemců. Poměrně dost žádostí totiž odbor majetku eviduje už nyní. „Lidé nám je začali posílat hned, jak si o síťování pozemků přečetli,“ potvrzuje vedoucí Milan Reiner. Upozorňuje ale, že nyní jsou žádosti bezpředmětné. Pozemky se budou prodávat až příští rok a radnice svůj záměr včas vyhlásí.

Už teď je ale jisté, že součástí smluv bude také několik podmínek. Například zákaz pozemky přeprodávat, aby se s nimi nespekulovalo. A také kolaudace domu do určitého termínu. Tahle podmínka by zase měla zajistit, aby odprodané pozemky neležely dlouhé roky ladem a kupovali si je ti, kteří budou chtít rodinné domy opravdu stavět.

Jirkov se bude rozrůstat i v dalších letech. Radnice plánuje podobně zasíťovat například pozemky v okolí vilové čtvrti Na Louce na druhém kraji města směrem k Zaječicím.

0405nakres2

Nákres rozvržení budoucích parcel v lokalitě Na Skalce (druhá část). Bude tu místo pro třicet rodinných domů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz