Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Chomutov – Podkrušnohorský zoopark má další novinku. Vedle expozice makaků byl nainstalován edukativně-zábavný koutek pro děti.

2912zoopark1

Součástí koutku je i skluzavka s lavičkou. Foto: Marin Šopf

Výrobu informačních tabulí a atrakcí pro děti zajistila společnost EKO-KOM - nezisková společnost, která vytvořila a v Česku efektivně provozuje systém třídění, recyklace a využití obalového odpadu.

2912zoopark

Informační tabule s otočnými válci, kde jsou jednotlivé druhy odpadů. Foto: Martin Šopf

Koutek byl vytvořen s cílem vzdělávat děti i dospělé návštěvníky zooparku v oblasti třídění a recyklace odpadů. Děti se během hry dozví mnoho zajímavého o tom, co se stane s odpadem po vyhození do kontejneru, jak se jednotlivé druhy odpadu po recyklaci využívají a že třídění může být zábavné. Místo se stane součástí vzdělávacích programů realizovaných v zooparku a využívat jej mohou i pedagogové s žáky při prohlídce areálu.

Poblíž informačních tabulí a tabulí s otočnými válci, které znázorňují jednotlivé druhy odpadů, vzniklo také příjemné posezení a herní věž se skluzavkou.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací