Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Chomutov – Fokus Labe a Psychiatrická léčebna Petrohrad ve spolupráci s Ústeckým krajem otevírá první Centrum duševního zdraví v Ústeckém kraji. Bude v Chomutově v ulici na Příkopech 156. Slavnostní zprovoznění centra je naplánováno na čtvrtek 13. října.

Centrum duševního zdraví otevírá v Chomutově Psychiatrická léčebna Petrohrad a Fokus Labem. Na snímku ředitelka Fokusu Lenka Krbcová a ředitel petrohradské léčebny Ladislav Henlín.

Centrum duševního zdraví v Chomutově je prvním krokem v reformě psychiatrické péče v Ústeckém kraji. Centrum je unikátní tím, že nastavuje nový systém do péče o lidi s vážným duševním onemocněním. Propojí se zde odborníci ze zdravotnických a sociálních služeb, kteří budou pracovat především v přirozeném prostředí pacientů. Cílem bude minimalizovat hospitalizace. Tým bude obohacen i o lidi, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním tzv. peer konzultanty.

Služby Centra duševního zdraví jsou určeny nejen pro lidi se závažným duševním onemocněním, ale také pro osoby s rizikem rozvoje duševního onemocnění a v neposlední řadě pro lidi v krizových situacích s akutními psychickými obtížemi s výjimkou akutních intoxikací. Cílem péče ovšem není pouze odstranění symptomů onemocnění, ale také celostní podpora člověka v jeho cestě k uzdravení a znovu začlenění do společnosti.

Centrum poskytováním komunitních služeb se zároveň profiluje jako mezičlánek mezi ambulantní a lůžkovou péčí, čímž zvyšuje bezpečí pro pacienta, jeho rodinu i společnost. Celý nový systém povede k vylepšení obrazu duševně nemocných lidí ve společnosti. Jde o zcela novou službu a o zásadní systémovou změnu v léčbě a rehabilitaci lidí s duševním onemocněním.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací