Čtvrtek 23. listopad 2017
Svátek má Klement
Archivováno

Chomutov – Podezřelá nahnědlá obálka; kromě propiskou uvedeného nápisu „Okr. soud v Chomutově" žádné další označení; nejasný rentgen a pozdvižení bylo na světě. Justiční stráž nenechala nic náhodě, přivolala specialisty a zhruba po dvou hodinách bylo jasno.

soud131

"Mohlo to být cokoliv"

Nic neříkající balíček neznámého původu dorazil do budovy chomutovského soudu dnes v dopoledních hodinách. „Zásilka byla sama o sobě podezřelá. Přišla z chomutovského železničního depa a byl na ní pouze nápis „Okr. soud v Chomutově. V neprůhledné obálce pak byl předmět kulovitého tvaru, který se na rentgenu jevil jako jakási nádoba, která klidně mohla být granátem nebo čímkoliv podobným," vysvětluje předseda soudu Petr Šustr s tím, že na soudě i vzhledem k současným opatřením (důkladná kontrola zásilek, než se dostanou do oběhu soudu) věc nepodcenili a kontaktovali policii, pyrotechnika a hasiče.

Zhruba po dvou hodinách byl případ záhadného balíčku rozluštěn. „Po ohledání bylo zjištěno, že se jedná o kulovitý balík samolepících čárkových kódů," uvádí Šustr.

Kde se stala chyba?

Otázka, jak je vlastně možné, že balík přišel od pošty zcela neoznačený, se přímo nabízí. „To opravdu nevím. S vedoucí pošty budu určitě řešit, zda došlo k pochybení konkrétní pracovnice z hlediska označení odeslané zásilky. My se domníváme, že to chyba je," naznačuje předseda soudu.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací