Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Chomutov - Při právě uplynulých svátcích se museli pracovníci chomutovských Technických služeb hodně činit, na skládku během Vánoc odvezli dvakrát více odpadu než loni. Kontejnery a popelnice se vyvážely v mimořádných termínech. „Bylo velmi důležité připravit se na nával odpadu z dárků, starých spotřebičů či jídla. A přestože se o vánočních svátcích počet tun oproti roku předchozímu zdvojnásobil, Technické služby mimořádné svozy zvládly," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

odpad51

Co říkají čísla

V období od 22. do 28. prosince 2014 se v kontejnerech nashromáždilo 273 tun komunálního odpadu, což je jednou tolik než o svátcích roku 2013. Dvojnásobně stoupl i počet tun svezeného papíru, toho bylo 17 tun. Plastů se odvezlo 8 tun, rok předtím pak 6. Odpad z ulic odváželo sedm velkých svozových vozů, dvě avie a dvě multikáry.

Kam se stromkem

V současné době se již bude svoz odpadu řídit pevně stanoveným harmonogramem, přesný rozpis najdete na webu www.tsmch.cz. V ulicích (na čtrnácti místech města) také mimořádně přibyly velkoobjemové kontejnery určené pro odstrojené vánoční stromky, k dispozici budou zhruba do konce tohoto týdne.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací