Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Chomutov – Pacienti už nemusí od letošního roku platit u lékařů v ordinacích a za recept v lékárnách třicetikorunový regulační poplatek. Zaplatí jen devadesát korun při návštěvě pohotovosti. Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v kraji, včetně chomutovské, se zavedením regulačních poplatků zřídila pracovní pozice, které se o vybírání poplatků staraly.

Po zavedení regulačních poplatků vytvořili tehdejšímu ministru zdravotnictví Tomáši Julínkovi recesisté vlastní bankovku. Zdroj: Svaz pacientů České republiky
Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, uvedl, že řada zaměstnanců zákaznického centra přešla v rámci společnosti na jiné administrativní pozice. „O zrušení regulačních poplatků jsme věděli dlouho. Proto se společnost postupně na změnu připravovala. Z pracovníků, kteří měli za úkol vybírání regulačních poplatků u odborných lékařů, se staly například dokumentační sestry," řekl Vondra.

Jak uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová, nemocnicím, lékařům a lékárnám tento výpadek je kompenzován díky prosazenému zvýšení plateb za státního pojištěnce a skrze tzv. úhradovou vyhlášku. „Poplatek sto korun za den pobytu v nemocnici byl zrušen již výrokem Ústavního soudu, a to od 1. 1. 2014," doplnila Štěpánka Čechová.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací