Pátek 20. říjen 2017
Svátek má Vendelín
Archivováno

Chomutov - Po čtrnáctidenní pauze představí chomutovská Hřebíkárna další porci skvělé muziky. Organizátoři tentokrát hudebním fanouškům přivádí vítěze Českého Youtube Festu, brněnskou dvojici IAN a akusticko rock´n´rollové uskupení, držitele Anděla za Objev roku (2011), karlovarsko-pražské The Fellas. A my pro vás máme opět vstupenky.

VIDEO: IAN - Know Your Name

IAN

Originální duo IAN veze svou debutovou desku IAN – VOYAGE. Dvojice sází na energickou souhru akustické kytary a violoncella a velmi obratně míchá vlivy latiny, písničkářství a rock'n'rollu.

Přestože IAN vznikl teprve v roce 2013, členové kapely nejsou žádnými nováčky. Na hudební scéně již nějakou dobu figurují a s kapelami MODEL BAZAAR a HYPERION odjeli přes stovky koncertů po ČR i zahraničí (Velká Británie, Maďarsko, Polsko, Rakousko).

Skupina IAN byla zařazena do TOP 10 nováčků za rok 2013 časopisu iReport. Jako nejposlouchanější nováček se v témže roce v poslechovosti umístila na portálu BANDZONE.cz na 1. pozici.

The Fellas

tehfellas311

Akustická rokenrolová kapela The Fellas (dříve známá jako .... viz. soutěž) slaví úspěchy především díky typickému akustickému zvuku a energickým živým koncertům. Za pět let existence odehrála bezmála pět stovek vystoupení v Česku i po Evropě. Vzestup kapely zaznamenala i Akademie populární hudby, která ji zvolila Objevem roku 2011.

Cenu získali The Fellas za debutové album Robbery Blues, které nahráli ve studiu Philadephonic v Kalifornii (ještě pod původním jménem ... viz. soutěž) pod dohledem známého amerického producenta Chrise DiBeneditta. Vedle ceny akademie získala kapela s poslední deskou také cenu za Objev roku v anketě Žebřík 2011 a Musicserver.cz zvolil Robbery Blues za jednu z pěti nejlepších domácích desek roku.

Po roce se deska dočkala i mezinárodní pozornosti a vyšla na respektovaném labelu Paté Records v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Od té doby kapela vydala několik nových singlů, z nichž zatím poslední We Should Care je zároveň titulní písní k novému českému filmu Zejtra napořád (2014, rež.: Rudolf Havlík). Videoklip vznikl v Hong-Kongu a je právě novinkou v médiích.

Kdy a za kolik

Nyní přichází na řadu informace z nejdůležitějších. Na dvojkoncert se můžete vypravit v pátek 7. listopadu, začátek je naplánován na 20.00 hodin. Za vstupenku zaplatíte rovných sto korun.

Hrajeme o čtyři lístky

Chcete být u toho? Zkuste štěstí v naší soutěži, pro dva z vás máme opět dvojici lístků. Co pro jejich získání musíte udělat? Správně odpovědět na soutěžní otázku, odpověď poslat na redakční poštu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do mailu nezapomeňte uvést své telefonní číslo, abychom vás mohli v případě výhry kontaktovat) a čekat, zda se na vás usměje štěstí. Uzávěrka soutěže bude v den koncertu, tedy v pátek 7. listopadu, v 10.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka: Napište nám, jak se dříve jmenovala kapela The Fellas...

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací