Pátek 20. říjen 2017
Svátek má Vendelín
Archivováno

Chomutovsko – Téměř století a půl uplynulo od doby, kdy byl na železniční trať Chomutov – Vejprty vypraven první vlak. Krásné výročí 145 let zasluhuje pořádnou oslavu a ta se chystá na tuto sobotu (27. září). Na trasu vyrazí zvláštní vlaky vedené parní lokomotivou „Velký bejček" a motorovým vozem „Hurvínek".

lokomotiva269

Cestou, necestou...

Jede se z Kadaně do Chomutova, odtud přes Černovice na Křimov, Měděnec, Kovářskou a konečná stanice bude ve Vejprtech. „Na Křimově bude zhruba hodinová pauza. Cestující si mohou prohlédnout pár vystavených vozidel, a když bude přát počasí, je připravený táborák pro tradiční opékání buřtů," zve k projížďce místopředseda společnosti Loko-Motiv Pavel Adam.

Další přestávka přijde na konečné ve Vejprtech. „Tady to bude něco málo přes hodinu. Mašina to musí objet, rozposunovat, dobrat vodu od hasičů a pak se zase jede zpátky," vysvětluje ještě Adam.

V kolik a za kolik?

Z Kadaně se vyjíždí deset minut před devátou hodinou ranní, z Chomutova v půl desáté. Do Křimova přijíždí vláček v 10.45, následuje avizovaná prohlídková hodinka. „Poté se od nás odpojí motorový Hurvínek, který pojede zpátky do Kadaně," uvádí organizátor.

Zbylá souprava dorazí do Vejprt v 12.50, zpět se jede v 14.10 a v Chomutově budete v 16.15 hodin (Kadaň – 16.40).

Za výlet zaplatíte z Kadaně 70, z ostatních míst 50 korun, děti dvacetikorunu (počítáno v jednom směru). Vzít si s sebou můžete i jízdní kolo, jeho přeprava je zdarma.

lokomotiv269

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací