Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Chomutov - Snahu chomutovských Technických služeb o zvelebování města komplikují zloději. Ti se zaměřili na různé okrasné keře a nejsou to žádní troškaři. Rostliny se kradou ve velkém, někde zmizela celá třetina výsadby. „Každý rok ze záhonů pár keřů zmizí, letos se ale bohužel jedná o desítky kusů. Zbytečně se takto zvyšují náklady na jejich obnovu a doplnění," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

kradezekeru208

Ochrana proti pošlapání

Technické služby připravily místa pro nové rostliny, soukromá firma je tam vysadila. „Doplnily se tak mezery v živých plotech, které vznikly v důsledku různých činností, například při výkopech nebo rekonstrukcích," říká vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník. Aby lidé novou parkovou výsadbu nepošlapali, je zabezpečena a označená reflexními prvky.

Po zahradnících ale přišli ke slovu darebáci. Nejvíce řádili v parku v Kochově ulici, tady se rozkradla třetina rostlin.

Pár okamžiků a všechno je pryč

Pracovníci provozovny Veřejné zeleně zvelebují město mnoha způsoby. Stále se vymýšlejí nové věci, v minulosti se například v hezkou skalku proměnil nevzhledný svah v Mostecké ulici. Aby byla výzdoba více barevná, byly letos doplněny květinové pyramidy a závěsné vázy o další druhy letniček. Bohužel, veškerá snažení dokáží zloději během několika málo minut zhatit.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací