Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Chomutov – Chomutovská Městská policie pomáhá předcházet krádeži kol. V průběhu příštího týdne si můžete nechat označit svůj bicykl speciálním kódem, který v sobě ponese vaše nacionále. Čipovat se bude ve středu, 30. července mezi desátou a třináctou hodinou v Bezručově údolí a ve čtvrtek, 31. července mezi třináctou a šestnáctou hodinou na cyklostezce u zooparku. Kola vám strážníci samozřejmě označí zdarma.

koločip277

Vezměte s sebou „flashku"

„Čipování kol budeme provádět ve spolupráci s Policií ČR v rámci projektu Krimistop. Pro cyklisty máme připraveny nejen čipovací sady, ale i návody k registraci na internetu," uvádí manažerka prevence Městské policie Chomutov Iva Ejim a dodává, „kdo si přinese flash disk, postup registrace mu strážníci nahrají přímo na místě."

Ukradené kolo stane se bezcenným

K čemu označení kola slouží a jak to celé funguje? Je to velmi jednoduché. Při provádění namátkových či cílených kontrol načte policista čip a okamžitě podle registračních údajů pozná, zda kolo nebylo náhodou někdy v minulosti odcizené. „Kromě identifikačních vlastností je významným přínosem i preventivní a odrazující účinek systému. Označené předměty se pro nelegální držitele nebo prodejce stávají v podstatě bezcennými a nebezpečnými," vysvětluje náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací