Čtvrtek 23. listopad 2017
Svátek má Klement
Archivováno

Nechranice – Jezdíte se koupat na Nechranickou přehradu? Pak byste měli vědět, že kvalita vody tady v současné době není stoprocentní. Zhoršenou jakost zaznamenalo při pravidelném měření Povodí Ohře, o výsledcích informoval mluvčí společnosti Jan Svejkovský. Co to pro vás znamená?

koupani197

Rozsivky a sinice

Povodí vodu označilo jako vhodnou ke koupání, ale se "zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi". Z mikroskopického obrazu vyplývá, že ve vodě již jsou patrné rozsivky a sinice, které mohou být potenciálně toxické. Po vykoupání proto hygienici doporučují sprchu.

Kvalitu koupacích vod v sezóně Povodí Ohře pravidelně monitoruje na nádržích Skalka, Jesenice a Nechranice," uvedl Jan Svejkovský. Nejlepší voda je nyní v Jesenici v kempu Rybářská bašta, další vody jsou srovnatelné s Nechranicemi.

Na šestnáct rekreačních ploch v kraji dohlížejí také hygienici. Na většině z nich zatím nezaznamenali problémy, horší kvalitu vody má jezero v Chabařovicích.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací