Čtvrtek 23. listopad 2017
Svátek má Klement
Archivováno

Chomutov – Dobrá zpráva pro Chomutov. Radnice může na svůj dlouholetý projekt „Sídliště, místo pro život" získat více peněz. Jak? Ministerstvo pro místní rozvoj bude přerozdělovat dotace, které jiná města nečerpala. V reálu se navíc nejedná o žádný minibalíček, město má šanci na třiadvacet milionů.

kass

Peníze půjdou na KASS

„Pomohlo by nám to s komplexním vyřešením veřejného prostoru u Kulturního domu na Zahradní, ale také s blízkou okružní křižovatkou," uvádí chomutovský primátor Jan Mareš.

„Projekt je to úspěšný"

Podle jeho slov vznikla šance na přidělení peněz jednak z výše uvedených důvodů, tedy nečerpaných dotací, ale také díky dosavadní úspěšnosti samotného projektu. „Projekt je to opravdu úspěšný. V jeho rámci město za posledních šest let investovalo na sídlištích osmapadesát milionů do úprav veřejných prostor, zároveň také umožnilo vlastníkům bytových domů čerpat dotaci padesát tři milionů na opravy a zateplení jejich domů," naznačuje primátor.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací