Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Chomutov - O tom, že se Chomutov uchází o čestný titul Evropské město sportu 2016, jsme vás již informovali (celý článek najdete zde). V souvislosti s touto kandidaturou představil primátor Jan Mareš uplynulou sobotu nové logo.

logocv55

„Veřejnost se u nás sportu věnuje"

Stalo se tak při zahájení závodu dračích lodí na Kamencovém jezeře za přítomnosti všech soutěžících posádek, ale i zástupců sportovních klubů a oddílů a komisaře Lukáše Vorla z Asociace evropských měst sportu, která titul uděluje. „O titul usilujeme právě proto, že v Chomutově se sportu věnuje mnoho dětí, mládeže i široké veřejnosti a město jim k tomu poskytuje vhodné podmínky. Podporujeme zdravý životní styl, ke kterému jakýkoli pohyb bezesporu patří," řekl primátor Jan Mareš s tím, že k prezentaci loga došlo právě při této sportovní akci, která má v našem městě již šestiletou tradici a je sportovním svátkem amatérů, nadšenců a především široké veřejnosti.

Veřejná podpora Simony Baumrtové

Kandidaturu města již podpořily chomutovské sportovní oddíly a kluby, jejichž zástupci si před závody dračích lodí převzali propagační předměty s novým logem a zároveň i jeho vzor pro používání. Plavkyně Simona Baumrtová si oblékla tričko s novým logem a veřejně tak podpořila snahu města o získání čestného titulu právě pro rok, který je pro ni spojen s přípravami na olympiádu. Protože se jedná o evropský titul, podporu již vyjádřila také primátorka partnerského města Annaberg-Buchholz Barbara Klepsch a trnavský primátor Vladimír Butko.

Jaký je význam...

Logo je založeno na stylizaci písmen C a h, tedy prvních písmen názvu města. Znázorňuje cvičící postavy a jeho barevnost vychází z loga města, které Chomutov používá od roku 2011. Logo má zpracovanou verzi na šířku, na výšku a také s anglickým textem.

A co bude se stávající verzí?

„Ta samozřejmě zůstává. Nové logo se týká pouze sportovních akcí, na nichž se bude symbol prezentovat a používat," vysvětluje chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací