Úterý 21. listopad 2017
Svátek má Albert
Archivováno

Chomutov – Mateřská škola Úsměv v ulici 17. listopadu bude mít novou zahradu v přírodním stylu. Radnice v květnu vyhlásí výběrové řízení na tuto stavbu, aby do konce roku byla hotová. „Tato konkrétní mateřská škola byla vybrána právě proto, že její zahrada obnovu potřebuje a školka je zaměřená na environmentální výchovu a vzdělávání," uvedl primátor Mareš.

zahradausmev284

Jedna zahrada, deset herních celků

Zahrada by měla dětem umožnit pravidelný kontakt s přírodním prostředím, nerušenou volnou hru, ale i zapojení do tvorby prostoru. V rámci zakázky dojde k odstranění některých stávajících povrchů a konstrukcí, budou provedeny terénní úpravy, prostor zahrady bude rozčleněn do deseti kompozičních herních celků, které budou od sebe odděleny výsadbami keřů a stromků. Budou vybudovány herní, pobytové a dopadové plochy, které budou doplněny o šlapáky umožňující pohyb a snadný průchod mezi jednotlivými celky.

Stromy, keře, pařezy a kameny

Děti zde najdou plochy k učení a pozorování, pro kreativní tvorbu, rozvoj fantazie, jemné i hrubé motoriky, ale také místo pro aktivní pohyb, běh, hopsání, balanc a volný pohyb. Stromy a keře doplní pařezy, kameny, ale i herní prvky z přírodních materiálů.
Předběžná cena zakázky je 3,7 milionu korun, z čehož by 90 % měla pokrýt dotace z Operačního programu životního prostředí.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací