Úterý 21. listopad 2017
Svátek má Albert
Archivováno

Chomutovsko – Až zítra v půl deváté večer uvidíte pohaslá náměstí v Chomutově a Kadani, není potřeba propadat panice. Nepůjde o výpadek proudu, obě města se touto symbolickou formou připojují k osmému ročníku celosvětového happeningu „Hodina Země". Není ani vám stav klimatu a životního prostředí na planetě Zemi lhostejný? „Připojit se k akci je pro občany velmi jednoduché. Stačí na jednu hodinu zhasnout světla v domácnosti," vysvětluje náměstek primátora Martin Klouda.

hodinazeme283„Zhasnou" věže i kostely

Chomutov i Kadaň se k akci přidávají již poněkolikáté v řadě. Jak to celé probíhá? „Hodina Země" začíná zítra ve 20:30, v Chomutově se do tmy zahalí městská věž, zhasne osvětlení na náměstí 1. máje a také v Černovické ulici. V Kadani se pak na celou noc vypne nasvícení radnice a děkanského kostela Povýšení sv. Kříže a do tmy se ponoří i zbytek Mírového náměstí.

Klášterecká starostka stráví hodinu při svíčkách

„Hodina Země" není lhostejná ani Kláštereckým, v tomto případě se ale radnice potýká se zásadním problémem. „V našem městě není z technických důvodů možné osvětlení vypnout. Rádi bychom se zúčastnili, ale bohužel. Alespoň jsme ale na našem webu uveřejnili výzvu občanům o připojení se," říká starostka města Kateřina Mazánková a s úsměvem dodává, „já sama půjdu příkladem. Plánuji hodinku v rodinném kruhu pěkně při svíčkách."

Co je vlastně Hodina Země?

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody. Pořádá se vždy poslední březnovou sobotu a domácnosti, podniky, veřejné instituce a zejména významné kulturní památky při ní vypínají po dobu jedné hodiny svá osvětlení. V loňském roce se Hodiny Země zúčastnilo na sedm tisíc měst a obcí ve sto padesáti zemích světa, kampaň podle pořadatelů zasáhla více než 1,8 miliardy lidí.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací