Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Chomutov„Musíme být spokojení, nic jiného nám nezbývá," shodují se ve valné většině zástupci sportovních klubů. Otevřeně a veřejně o skutečném stavu mluvit nechtějí, obava z toho, co by bylo v případě stížností, je veliká. „Ne, mé jméno ani klub neuvádějte. Ono by se totiž mohlo lehce stát, že bychom příští rok nedostali vůbec nic," zaznívá z jejich úst poté, co se rozhorlí nad stávající situací, „když budu zcela upřímný, je jasné, že je to málo. A logicky vzato, poměr rozdělených peněz je velmi, velmi zvláštní. Ano, narážím samozřejmě na hokejisty."

chomutovdotacenasport„Je lepší do toho nerejpat"

Je to každý rok stejné. Z rozdělované částky několika milionů berou hokejisté více jak polovinu, ostatní kluby to cítí jako velikou nespravedlnost. Nahlas a na jméno to nikdo neřekne, mimo záznam je to povídání na hodně dlouho. Pokud to nevíte, tento druh městské dotace je určen na rozvoj a podporu sportovní mládeže. Hokejisté obhajují výši peněz tím, že mají největší mládežnickou základnu (což je pravda) a ani další argument není mimo. Hokej patří jednoznačně mezi nejdražší „koníčky".

Rozumně ale argumentují i odpůrci: „Když už dostávají tolik peněz, proč to není nikde vidět. Jejich mládež možná výsledky má, ale to ta naše také. My ale své dorostence a juniory převedeme do dospělých kategorií a pokračujeme na solidní úrovni, o hokejistech se toto rozhodně říci nedá. Všichni to vidí, všichni to vědí a stejně to nikomu nevadí. A to ani nemluvíme o tom, že si v polovině sezóny řeknou klidně o dalších deset „míčů", a světe div se, dostanou je. To vám přijde fér? Je to začarovaný kruh, do kterého je lepší nerejpat."

Rozhodne se zítra

A jak bude s největší pravděpodobností letošní rozdělování vypadat. Na dotace z rozpočtu města pro podporované sporty dosáhne celkem dvanáct klubů, celková částka činí 12,5 milionu. Zatím se jedná o návrh radních, o definitivní podobě rozhodne zastupitelstvo města na zítřejším zasedání.

Kdo a kolik...

1/ FC Chomutov (fotbal) – 900 000 Kč; 2/ TJ Slavie Chomutov (plavání) – 700 000 Kč; 3/ TJ VTŽ Chomutov (judo) – 350 000 Kč; 4/ SK Chomutov S-R-O (národní házená) – 400 000 Kč; 5/ SportClub 80 Chomutov (kanoistika) – 250 000 Kč; 6/ SportClub 80 Chomutov (softbal) – 225 000 Kč; 7/ Czech Wrestling Chomutov (zápas) – 600 000 Kč; 8/ AFK LoKo Chomutov (fotbal) – 350 000 Kč; 9/ BK Levharti Chomutov (basketbal) – 500 000 Kč; 10/ Piráti Chomutov (hokej) 7 400 000 Kč; 11/ I. Karambol klub Chomutov (kulečník) – 0 Kč; 12/ SMS Motokrosu Severní Čechy (motokros) – 0 Kč; 13/ FbC 98 Chomutov (florbal) – 675 000 Kč; 14/ TJ VTŽ Chomutov (atletika) – 150 000 Kč

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací