Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Kadaň – Lampy ledkové i výbojkové, krátké i dlouhé, na silnice i chodníky. Veřejné osvětlení v Kadani projde v následujících pěti letech rozsáhlou obnovou, začíná se letos na jaře.

průtahkadaň

„Ledku z deseti metrů na zemi neuvidíte"

Letošní výměna se bude týkat hlavně jednoho z největších městských sídlišť, a to „Déčka", a dále kadaňské ulice Na Průtahu. Na sídliště přijde podle předběžných plánů celkem sedmdesát pět nových lamp, na Průtah pak jednatřicet. Zhruba z poloviny se bude jednat o výbojkovou klasiku, moderní LED žárovky budou instalovány na nejkratší, tedy šestimetrové typy svítidel. „Ledkové osvětlení z výšky deseti metrů na zemi téměř neuvidíte, je tedy logické, že tyto budeme dávat k chodníkům," říká starosta Jiří Kulhánek a pokračuje, „výměna lamp už byla opravdu potřeba. Mnohé z nich vykazují hodně špatný technický stav."

„Počítáme s úsporou"

„Světelná" investice vyjde město na tři miliony korun, finální cena (za téměř čtyři sta nových kusů) se pak ustálí na milionech deseti. „Nic levného to samozřejmě není, v budoucnu ale díky modernějším technologiím počítáme se značnou úsporou na energiích," zakončuje povídání starosta.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací