Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Kadaň – V uplynulých dnech přivítali obyvatelé kadaňského Domova pro seniory ve svém středu zajímavou a milou návštěvu. Něco málo o policejní práci jim přišla povyprávět dvojice strážníků Městské policie, „na pomoc" si s sebou vzala také dvouletého německého ovčáka Dona.

seniorapes

Senioři měli pro Dona pamlsky

Jak již přítomnost služebního psa předesílá, beseda s muži zákona byla zaměřena na práci psovodů a výcvik jejich svěřenců. Strážníci se ovšem nezaměřili pouze na „suchou" teorii, ale také společně s Donem předvedli, co všechno takový čtyřnohý pomocník umí. A přesto, že se z důvodu chladného počasí odehrávala ukázka pouze ve společenské místnosti Domova, setkala se návštěva s nebývalým zájmem. A když posléze psovod Radek Vyhnálek zamířil s Donem přímo mezi sedící posluchače, nadšení nebralo konce. Ti nejodvážnější si mladého psa nejen pohladili, ale se svolením jeho pána mu dali také oblíbenou mlsku, piškotku.

„Klienti se dověděli spoustu zajímavostí"

„Jsme rádi, že mezi nás strážníci zavítali. Jejich návštěva byla milá i užitečná zároveň. Naši klienti měli možnost dovědět se spoustu zajímavého a ještě si pohladit pravého policejního psa. To se nestává každý den," pochvaluje besedu ředitelka Domova Lenka Raadová.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací