Čtvrtek 23. listopad 2017
Svátek má Klement
Archivováno

Jirkov – Jirkovská radnice rekonstruuje byty v ulici Pod Břízami v oblasti Nového Březence, bydlení tady pronajímá sociálně slabým občanům. Náklady na opravy celého objektu dosahují necelých 3,9 milionu korun.

„Občas je tu problém s placením"

Nový způsob vytápění, stovka oken, čtyřiadvacet dveří, celá střecha. Rekonstrukce domu s malometrážními byty jsou v plném proudu. V současnosti se dokončují opravy pěti bytových jednotek, které byly předchozími nájemníky dost poničené - úprava stěn, doplnění sociálního zařízení a kuchyňské linky. Podle radnice v těchto bytech nejsou výrazně problémoví nájemníci, ty město už dříve vystěhovalo. „Přesto tam žijí i ti, kteří mají problémy s pravidelným placením nájemného a souvisejících služeb, nicméně díky našemu institutu mimosoudního vymáhání dluhů se situace lepší," komentuje místostarosta Dana Jurštaková složení tamních obyvatel a dodává, že tam bydlí také pracující, důchodci a rodiny s dětmi.

Plot kolem dokola

Právě kvůli dětem, které se pohybovaly nebezpečně blízko u silnice nebo ji přebíhaly, se u stavení montuje oplocení, jehož součástí bude samozřejmě brána a branka. Plot také poslouží jako ochrana nájemníků před krádežemi vzhledem k blízkému lesu a odlehlosti objektu.

Na místě bude správce

Součástí rekonstrukce a investiční akce je také instalace buňky pro správce objektu, který bude dohlížet na to, aby nedocházelo k podobnému znehodnocování majetku města jako v předešlých letech.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací