Olympiáda dětí a mládeže 2016

VYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Jak se povedly velké zimní hry v našem kraji?

Ústecký kraj - Více než 28 tisíc diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo v minulém týdnu po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách na Teplicku. Jak se hry povedly? V rozhovoru v živém vysílání hodnotila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová. V článku nyní můžete sledovat záznam.

Olympijské hvězdy: Nejvíce medailí získali Liberečtí, na body vyhrálo Moravskoslezsko

Ústecký kraj – Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže jsou minulostí, štafetu pro další olympijské konání, tentokrát v letní podobě, převzal Jihomoravský kraj. Zpravodajský server našich on-line deníků vás po celou dobu aktuálně informoval o dění na všech sportovištích, přinášel souhrnné výsledky z jednotlivých dnů a bonusem byly přímé přenosy ze zahajovacího a závěrečného ceremoniálu. Pojďme se nyní společně naposledy ohlédnout za úžasnou sportovní akcí...

OBRAZEM: Slavnostní ceremoniál ukončil zimní olympijské hry dětí a mládeže v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Slavnostním ceremoniálem skončily v chomutovské SD Aréně ve čtvrtek v podvečer letošní VII. Zimní olympijské hry dětí a mládeže v Ústeckém kraj. Štafetu závěrem slavnostního aktu předal hejtman pořádajícího Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do rukou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislavu Juránkovi.

ODM 2016: Olympijské výsledky, den čtvrtý

Ústecký kraj – Medailovou radost pro Ústecký kraj přinesl i poslední den sportovních klání. Postarali se o ni Barbora Güttnerová ve skicrossu (bronz), Filip Kaplan ve snowboardcrossu (stříbro), Daniela Pejšová a Anna Jiřina Pavlasová v rychlobruslení (obě bronz), rychlobruslařská štafeta žákyň (stříbro) a Adam Luboš Polanský v šachu (stříbro). V bodovém pořadí krajů se Ústecký kraj umístil na 11. místě, celkem naši sportovci získali dvě zlaté, pět stříbrných a osm bronzových medailí.

ODM 2016: Hokejové zlato putuje do hlavního města, Pražané předvedli dokonalý finálový obrat

Chomutov – Hotovo, dobojováno. Hokejovým vítězem na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže se stal výběr Prahy. Ve finále se potkal se svým soupeřem ze základní skupiny, celkem z Královehradeckého kraje, a po vítězství 5:4 dal zapomenout na výsledek z prvního měření sil (1:3). Východočeši přitom byli od triumfu pověstný krůček, přepočteno v čase, pouhé čtyři minuty a jednu vteřinu.

VYSÍLÁME ŽIVĚ: Tisíc sportovních nadějí dobojovalo. Sledujte závěrečný ceremoniál velkých zimních her v Ústeckém kraji

Ústecký kraj / Chomutov - V olympijská sportoviště se od neděle proměnilo šest míst v Ústeckém kraji. Konala se tu Olympiáda dětí a mládeže 2016. Můžete sledovat záznam závěrečného ceremoniálu

OBRAZEM: Hokejisté Ústeckého kraje přišli o postupové medaile, přesto neskrývali radost

Litvínov - Hokejisté Ústeckého kraje nakonec sehrají ve čtvrtek utkání o 5. nebo 6. místo v chomutovské SD Aréně. Hráčům Ústeckého kraje tak třetí den olympiády dětí a mládeže nevyšel zrovna podle jejich představ. V Litvínově podlehli Pardubickému kraji a do semifinále nakonec nepostoupili. I když ve středečním podvečerním zápase s Vysočinou vyhráli 5:2 ale ve skupině obsadili třetí, tedy nepostupovou příčku.

ODM 2016: Olympijské výsledky, den třetí

Ústecký kraj – Také třetí den sportovních klání přinesl ústecké výpravě medailovou radost a to hned ve čtyřech případech. Postarali se o ni zlatá rychlobruslařka Daniela Pejšová v super sprintu na 111 metrů, na rychlých nožích slavil bronzový úspěch na trati 500 metrů Marek Slavík, stříbro a bronz přidali snowboardisté Beata Kaplanová a Filip Kaplan ve slopestylu. Mírné zklamání naopak zavládlo v hokejové kabině, domácí výběr bude hrát s Jihočechy „pouze“ o páté a šesté místo, a to i přesto, že dnes dokázal porazit celkem suverénní tým Vysočiny 5:2.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×