Olympiáda dětí a mládeže 2016

VYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Jak se povedly velké zimní hry v našem kraji?

Ústecký kraj - Více než 28 tisíc diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo v minulém týdnu po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách na Teplicku. Jak se hry povedly? V rozhovoru v živém vysílání hodnotila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová. V článku nyní můžete sledovat záznam.

Olympijské hvězdy: Nejvíce medailí získali Liberečtí, na body vyhrálo Moravskoslezsko

Ústecký kraj – Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže jsou minulostí, štafetu pro další olympijské konání, tentokrát v letní podobě, převzal Jihomoravský kraj. Zpravodajský server našich on-line deníků vás po celou dobu aktuálně informoval o dění na všech sportovištích, přinášel souhrnné výsledky z jednotlivých dnů a bonusem byly přímé přenosy ze zahajovacího a závěrečného ceremoniálu. Pojďme se nyní společně naposledy ohlédnout za úžasnou sportovní akcí...

OBRAZEM: Slavnostní ceremoniál ukončil zimní olympijské hry dětí a mládeže v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Slavnostním ceremoniálem skončily v chomutovské SD Aréně ve čtvrtek v podvečer letošní VII. Zimní olympijské hry dětí a mládeže v Ústeckém kraj. Štafetu závěrem slavnostního aktu předal hejtman pořádajícího Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do rukou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislavu Juránkovi.

ODM 2016: Olympijské výsledky, den čtvrtý

Ústecký kraj – Medailovou radost pro Ústecký kraj přinesl i poslední den sportovních klání. Postarali se o ni Barbora Güttnerová ve skicrossu (bronz), Filip Kaplan ve snowboardcrossu (stříbro), Daniela Pejšová a Anna Jiřina Pavlasová v rychlobruslení (obě bronz), rychlobruslařská štafeta žákyň (stříbro) a Adam Luboš Polanský v šachu (stříbro). V bodovém pořadí krajů se Ústecký kraj umístil na 11. místě, celkem naši sportovci získali dvě zlaté, pět stříbrných a osm bronzových medailí.

ODM 2016: Hokejové zlato putuje do hlavního města, Pražané předvedli dokonalý finálový obrat

Chomutov – Hotovo, dobojováno. Hokejovým vítězem na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže se stal výběr Prahy. Ve finále se potkal se svým soupeřem ze základní skupiny, celkem z Královehradeckého kraje, a po vítězství 5:4 dal zapomenout na výsledek z prvního měření sil (1:3). Východočeši přitom byli od triumfu pověstný krůček, přepočteno v čase, pouhé čtyři minuty a jednu vteřinu.

VYSÍLÁME ŽIVĚ: Tisíc sportovních nadějí dobojovalo. Sledujte závěrečný ceremoniál velkých zimních her v Ústeckém kraji

Ústecký kraj / Chomutov - V olympijská sportoviště se od neděle proměnilo šest míst v Ústeckém kraji. Konala se tu Olympiáda dětí a mládeže 2016. Můžete sledovat záznam závěrečného ceremoniálu

OBRAZEM: Hokejisté Ústeckého kraje přišli o postupové medaile, přesto neskrývali radost

Litvínov - Hokejisté Ústeckého kraje nakonec sehrají ve čtvrtek utkání o 5. nebo 6. místo v chomutovské SD Aréně. Hráčům Ústeckého kraje tak třetí den olympiády dětí a mládeže nevyšel zrovna podle jejich představ. V Litvínově podlehli Pardubickému kraji a do semifinále nakonec nepostoupili. I když ve středečním podvečerním zápase s Vysočinou vyhráli 5:2 ale ve skupině obsadili třetí, tedy nepostupovou příčku.

ODM 2016: Olympijské výsledky, den třetí

Ústecký kraj – Také třetí den sportovních klání přinesl ústecké výpravě medailovou radost a to hned ve čtyřech případech. Postarali se o ni zlatá rychlobruslařka Daniela Pejšová v super sprintu na 111 metrů, na rychlých nožích slavil bronzový úspěch na trati 500 metrů Marek Slavík, stříbro a bronz přidali snowboardisté Beata Kaplanová a Filip Kaplan ve slopestylu. Mírné zklamání naopak zavládlo v hokejové kabině, domácí výběr bude hrát s Jihočechy „pouze“ o páté a šesté místo, a to i přesto, že dnes dokázal porazit celkem suverénní tým Vysočiny 5:2.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×