Zprávy ze sportu

Veronika Chalupová a dívčí štafeta se vrací z plaveckého Poháru ČR mladšího žactva s medailí

Reklama

Chomutov - V Plzni na Poháru ČR mladšího žactva ukončili sezonu desetiletí a jedenáctiletí plavci. V konkurenci nejlepších plavců z celých Čech nechyběla ani početná chomutovská výprava, která si z Plzně odvezla několik cenných umístění mezi nejlepšími deseti a navrch stříbro v podání dívčí štafety a díky Veronice Chalupové také individuální bronzovou medaili.

1512plavanistafeta

Dívčí štafeta získala stříbrnou medaili. 

Mezi desetiletými zářila především dvojice děvčat Veronika Chalupová a Karolína Hanáčková. Chalupová svým bronzovým výkonem na 50 metrů znak zajistila pro chomutovskou Slávii jedinou individuální medaili z plzeňského bazénu. Svým výkonem (38,05) navíc překonala osm let starý rekord Štěpánky Šilhanové. K bronzu přidala ještě deváté místo za 100 metrů znak.

Těsně za stupni vítězů pak doplavávala Karolína Hanáčková. Čtvrtá byla na 50 metrů kraul, pátá na 50 metrů motýlek a osmá dohmátla na 100 metrů kraul. Na elitní desítku dosáhla také Kateřina Sklenářová na 100 metrů prsa. Společně ještě s Terezou Jaklovou si doplavaly pro stříbrné medaile ve štafetě na 4x50 metrů polohově.

1512plavanichalupova

Veronika Chalupová svým bronzovým výkonem na 50 metrů znak zajistila pro chomutovskou Slávii jedinou individuální medaili.

„Holky plavaly pěkně. Verča teď na podzim začala konečně pravidelně trénovat a hned se to projevilo medailí, tak doufáme, že jí píle vydrží i do dalších měsíců a let. Karolína taky super výsledky, škoda, že jí to na tu medaili o kousek nevyšlo, za tréninkové nasazení by si to určitě zasloužila. Obě byly také hlavními strůjkyněmi stříbra ve štafetě. Katka Sklenářová plave prsa moc hezky, což potvrdila tím desátým místem, potřebovala by určitě zlepšit i ostatní styly, ale jedná se ještě o malé děti a všechno se dá při troše snahy lehce dohnat,“ pochválila své svěřenkyně Markéta Šilhanová.

Mezi jedenáctiletými dominovala osvědčená trojice 

U jedenáctiletých plavců hrála prim jako již tradičně trojice chlapců – Jan Valenta, Tomáš Moravec a Maxim Dvořák. Jan Valenta zaznamenal vůbec nejlepší umístění jedenáctiletých plavců TJ Slávie Chomutov, když na 100 metrů znak dohmátnul na šestém místě. Na 200 metrů polohově byl sedmý a na 200 metrů znak devátý. Nejvíce umístění v desítce nejlepších si vyplaval Tomáš Moravec, který byl sedmý na 100 metrů prsa, devátý na 200 metrů kraul a dvakrát desátý na 50 a 100 metrů znak. Maxim Dvořák doplaval devátý na 800 metrů kraul a v dalších závodech se pokaždé jen těsně nedostal mezi nejlepších desítku závodníků.

S výkony chlapců byli spokojeni i trenéři. „Kluci podali také velmi slušné výkony, každé umístění v TOP 10 je skvělé a oni jich společně posbírali dost, navíc pomohli štafetám ke čtvrtým místům, trochu škoda, že to v ani jednom případě taky necinklo jako u holek,“ řekla Markéta Šilhanová, kterou však hodně mrzelo, že do Plzně nemohla odcestovat Zuzana Svobodová. „Zuzka se během podzimu stala v podstatě lídrem týmu, plave opravdu hezky, rychle a mohla si tu zaplavat pěkné výsledky. Bohužel těsně před odjezdem onemocněla a tak s námi odjet nemohla.“

Kromě zmíněných plavců si účast mezi elitou mladšího žactva vyplavali také desetiletí Vojtěch Bristrovič, Adam Fencl, Julie Hrbková, Kateřina Kosková, Josef Rabas, Klára Sajlerová, Adam Vaněk a Eliška Veselá. Z jedenáctiletých potom Tereza Jaklová, Jiří Pavuk a Michal Werschall.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×