Zprávy

Děsivá statistika: Na silnicích Chomutovska zemřeli vloni čtyři lidé

Reklama

Chomutov – Policisté na území okresu Chomutov v loňském roce řešili 1466 dopravních nehod, to je o dvě méně než v roce předchozím. Zemřeli při nich čtyři lidé, tedy o pět méně než v roce 2015. Sedmatřicet lidí utrpělo těžká a 315 lidí lehká zranění. Policisté seznámili s bilanční statistikou novináře v úterý dopoledne.

Silniční nehoda. Ilustrační foto: HZS ČR

Pro srovnání – v celém kraji se stalo deset tisíc nehod řešených policií, při nichž zahynulo 32 osob, 184 bylo těžce zraněných a 1842 lehce poraněných. Dlouhodobě počet usmrcených lidí na silnicích Ústeckého kraje klesá. V roce 2008 to bylo pro příklad 84 osob.

Nejvíc nehod se na Chomutovsku stalo kvůli nesprávnému způsobu jízdy (781), rychlosti (230) a nedání přednosti v jízdě (227). U 51 účastníků dopravních nehod zjistili policisté požití alkoholu.

Přes dvě třetiny všech karambolů se odehrály v obcích. Dvanáct havárií v okrese způsobili chodci, pět z toho bylo dětí.

Kraji má pomoci nová část dálnice

Pro policisty bude základní prioritou všech útvarů služby dopravní policie na rok 2017 udržení bezpečnosti silničního provozu v teritoriu. Hodně si slibují od zprovozněné dálnice D8, díky které se ulevilo dopravě v nebezpečných úsecích okolo Labe z Lovosic do Ústí či přes obce v Českém středohoří. "Dostavěná dálnice D8 je pro bezpečnost silničního provozu v kraji nepochybně přínosem," konstatoval vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelsví polici Ústeckého kraje Jiří Ušák.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×