Zprávy

Děsivá statistika: Na silnicích Chomutovska zemřeli vloni čtyři lidé

Reklama

Chomutov – Policisté na území okresu Chomutov v loňském roce řešili 1466 dopravních nehod, to je o dvě méně než v roce předchozím. Zemřeli při nich čtyři lidé, tedy o pět méně než v roce 2015. Sedmatřicet lidí utrpělo těžká a 315 lidí lehká zranění. Policisté seznámili s bilanční statistikou novináře v úterý dopoledne.

Silniční nehoda. Ilustrační foto: HZS ČR

Pro srovnání – v celém kraji se stalo deset tisíc nehod řešených policií, při nichž zahynulo 32 osob, 184 bylo těžce zraněných a 1842 lehce poraněných. Dlouhodobě počet usmrcených lidí na silnicích Ústeckého kraje klesá. V roce 2008 to bylo pro příklad 84 osob.

Nejvíc nehod se na Chomutovsku stalo kvůli nesprávnému způsobu jízdy (781), rychlosti (230) a nedání přednosti v jízdě (227). U 51 účastníků dopravních nehod zjistili policisté požití alkoholu.

Přes dvě třetiny všech karambolů se odehrály v obcích. Dvanáct havárií v okrese způsobili chodci, pět z toho bylo dětí.

Kraji má pomoci nová část dálnice

Pro policisty bude základní prioritou všech útvarů služby dopravní policie na rok 2017 udržení bezpečnosti silničního provozu v teritoriu. Hodně si slibují od zprovozněné dálnice D8, díky které se ulevilo dopravě v nebezpečných úsecích okolo Labe z Lovosic do Ústí či přes obce v Českém středohoří. "Dostavěná dálnice D8 je pro bezpečnost silničního provozu v kraji nepochybně přínosem," konstatoval vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelsví polici Ústeckého kraje Jiří Ušák.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×