Zprávy

Lyžařské areály na Chomutovsku zahajují sezónu, na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu

Reklama

Chomutovsko – Na Chomutovsku se o nadcházejícím víkendu (7.- 8. ledna) konečně naplno rozběhne lyžařská sezóna. Díky intenzivnímu sněžení v posledních třech dnech se lyžařům mohou otevřít i menší a níže položené lyžařské areály. Provoz zahajuje Mezihoří, Pyšná, ideální podmínku panují též na Alšovce, kde se lyžuje už od Vánoc.

0601alsovka1

Ilustrační foto - Ski areál Alšovka.  Zdroj: webové stánky Ski areálu Alšovka

Mezihoří

Ski areál na Mezihoří zahájí provoz v neděli 8. ledna (pokud to podmínky dovolí, tak malý vlek bude možná spuštěn už v sobotu). V neděli bude v provozu velký vlek i velká sjezdovka. Od pondělí 9. ledna bude provoz areálu již v plném režimu, včetně večerního lyžování. "Přestože sněhová nadílka byla v posledních dnech štědrá, je ale pořád nutné sjezdovky ještě dosněžit technickým sněhem – především přes střední část a dojezd," vysvětlují provozovatelé na facebooku.

Pyšná

V sobotu 7. ledna zahajuje provoz též areál Pyšná. Za poslední dny napadlo na svahy až 30 centimetrů přírodního sněhu, na části malé sjezdovky je pod ním až 40 centimetrů technického sněhu a dál se dosněžuje. Provozovatelé areálu připravili pro lyžaře na letošek novinku. Budou si moci zakoupit 3 a 4 hodinou jízdenku se začátkem platnosti prvním průchodem turniketem.

Alšovka

Díky nadílce přírodního sněhu budou o nadcházejícím víkendu panovat ideální podmínky k lyžování i na Alšovce. Tady se lyžuje už od Vánoc na technickém sněhu. V sobotu 7. ledna bude v provozu celý areál a oba vleky, večerní lyžování bude též na obou vlecích. V provozu bude i kiosek U Trolla a půjčovna lyží.

Provozovatelé by na víkend chtěli připravit i jimi spravované běžecké stopy, v případě, že to vítr dovolí. Když fouká, tak totiž stopa do půl hodiny úplně zmizí.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×