Zprávy

Letošní zima si žádá více výjezdů sypačů

Reklama

Chomutov - Letošní zima si zatím žádá více výjezdů sypačů než ta loňská. Od září do konce roku 2016 musely Technické služby zajišťovat sjízdnost a schůdnost komunikací při devíti zásahových dnech, což je v porovnání se stejným obdobím roku 2015 o čtyři dny více.

 

0601zimacv

Foto: Technické služby města Chomutova

“Veškeré výjezdy se zatím obešly bez nejmenších komplikací. Na konci loňského roku jsme vyjížděli především kvůli nočním nebo ranním námrazám, nyní nás zaměstnává i sníh, který musíme odklízet. Vše jde ale bez problémů,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Za poslední čtvrtletí loňského roku spotřebovaly Technické služby na posyp vozovek 57 tun soli a 9 tun drtě. “Ve stejném období roku 2015 bylo zapotřebí k ošetření vozovek o 25 tun méně soli a 4 tuny drtě. Naopak se tehdy spotřebovalo 23 hektolitrů solanky, kterou jsme loni nepoužili vůbec,” uvedl vedoucí provozovny Místních komunikací Vladimír Hurník. K zajištění schůdnosti chodníků bylo v posledním čtvrtletí loňského roku zapotřebí 16 tun drtě a 4 tuny ekogritu. O rok dříve se spotřebovaly jen 3 tuny drtě a půl tuny ekogritu.

Zajímavé je srovnání výjezdů v prosinci 2016 a v prosinci 2015. Loni v tomto měsíci sypače vyjížděly kvůli ošetření vozovek při šesti zásahových dnech, zatímco předloni jen při dvou. Loni se v prosinci spotřebovalo 12 tun posypových materiálů pro ošetření chodníků, předloni vůbec žádný. “Letošní zima má tedy zatím horší průběh, nyní se přidalo vydatnější sněžení, které vždy řidiče velmi potrápí. My zvládáme veškeré komunikace ošetřit ve stanoveném termínu, žádáme však řidiče i chodce, aby i přesto byli velmi opatrní,” apeloval na veřejnost ředitel organizace.

Velké sypače jsou na zimu připravené čtyři. Dále se o komunikace stará pět malotraktorů, tři velké traktory, pět multicar s radlicí a sypačem, šest vozidel pro ruční posyp, pět nákladních aut pro případný odvoz sněhu a čtyři nakladače. Nepostradatelní jsou také pracovníci, kteří některé části ulic musejí sypat ručně. Celkem se Technické služby před letošní zimou vyzbrojily tisíci tunami soli.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×