Zprávy

POZVÁNKA: Jeden Jágr za dva Kaše aneb Unikátní výstava hokejových kartiček

Reklama

Chomutov – Jste fanoušky sportu a zvláště pak ledního hokeje? Máte rádi kuriozity? Pak si určitě nenechte ujít jedinečnou výstavu hokejových sběratelských kartiček. K vidění budou kousky běžné, ale i skutečně vzácné, vystaveno bude na dva a půl tisíce hokejových tváří z celého světa.

pozvánka182

„Mr. Hockey" za cenu malého auta

Hokejová kartička. Kartonek o velikosti 9 x 6,3 centimetrů (zpravidla), na přední straně zobrazující hráče a tým, na zadní pak stručné informace o kariéře. Mezi sběrateli všeho možného se schraňování karet s motivy hokejistů řadí co do popularity na přední místa. Kartičky se dají pořídit od pár korun až po skutečnou investici. „Jedna z nejvzácnějších a také nejdražších je například speciální karta kanadského pravého křídla, hráče s přezdívkou Mr. Hockey, Gordieho Howea. Její cena se na trhu může pohybovat kolem deseti tisíc dolarů," naznačuje ředitel chomutovského Oblastního muzea Stanislav Děd.

2 500 vystavovaných kusů

Gordieho Howea za 240 tisíc korun v Chomutově sice neuvidíte, ošizeni o nevšední zážitek ale určitě nebudete. „Na osmnácti výstavních panelech bude k dispozici zhruba 2 500 kartiček nejrůznějších druhů. Vystavuje je zde velký fanoušek chomutovských Pirátů pan Miloš Suchopárek. Návštěvníci se kromě prohlídky samotné dozvědí také mnoho dalších zajímavostí. Kdy to začalo, co se vlastně sbírá, jaké druhy karet jsou, jak se oceňují a tak dále. Rozhodně se přijďte podívat," zve k návštěvě ředitel muzea.

Kdy, kde, za kolik

Vernisáž výstavy proběhne již zítra (čtvrtek 19. února) v 16 hodin v Domě J. Popela z Lobkowitz (Palackého 86, Chomutov), expozici pak můžete vidět až do 4. dubna. Otevírací doba muzea je úterý až pátek 9 – 17 hodin. Vstup činí 30 korun za dospělou osobu, 15 za dítě.

Miloš Suchopárek o sobě...

„O hokej jako takový jsem se zajímal již od svého mládí. Úspěšní hokejisté patřili vždy mezi slavné osobnosti, o nichž se mezi mými přáteli sbíraly veškeré informace a fotografie. Se svým sběratelským koníčkem jsem začal v roce 1992, kdy jsem si zakoupil první balíček hokejových karet. Tehdy to byla česká verze Upper Deck z juniorského mistrovství světa v sezóně 1991/92. Během roku 1993 jsem posbíral svoji první kompletní sérii hokejových karet, a to Pro Set 1991/92.

Sběratelství se postupně stávalo mou zálibou a rozhodnutí, věnovat tomuto koníčku téměř veškerý volný čas, definitivně přišlo v létě 1996 (začal jsem sbírat karty českých a slovenských hráčů z NHL). Od roku 1998 jsem sběratelskou vášeň rozšířil ještě o podpisy hráčů na jejich karty, což obnášelo jednak osobní setkání a jednání s hokejisty, nebo odesílání kartiček poštou.

S příchodem hokejové extraligy do Chomutova se obecně zájem (v našem městě) opětovně zvýšil. Sám jsem velkým fanouškem, nevynechám žádné domácí utkání a nyní samozřejmě společně s ostatními doufám, že se Chomutovu podaří znovu probojovat do extraligy."

Víte, že...

* první hokejové kartičky spatřily světlo světa v balíčcích s cigaretami v letech 1910 – 1913
* první karty české extraligy byly vydány v letech 1994/1995
* v letech 1999/2000 (pouze jednu sezonu) u nás vycházela zajímavá série s hráči 2. nejvyšší tuzemské soutěže (tehdy ještě 1. DZ liga)

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×