Zprávy

POZVÁNKA: Jeden Jágr za dva Kaše aneb Unikátní výstava hokejových kartiček

Reklama

Chomutov – Jste fanoušky sportu a zvláště pak ledního hokeje? Máte rádi kuriozity? Pak si určitě nenechte ujít jedinečnou výstavu hokejových sběratelských kartiček. K vidění budou kousky běžné, ale i skutečně vzácné, vystaveno bude na dva a půl tisíce hokejových tváří z celého světa.

pozvánka182

„Mr. Hockey" za cenu malého auta

Hokejová kartička. Kartonek o velikosti 9 x 6,3 centimetrů (zpravidla), na přední straně zobrazující hráče a tým, na zadní pak stručné informace o kariéře. Mezi sběrateli všeho možného se schraňování karet s motivy hokejistů řadí co do popularity na přední místa. Kartičky se dají pořídit od pár korun až po skutečnou investici. „Jedna z nejvzácnějších a také nejdražších je například speciální karta kanadského pravého křídla, hráče s přezdívkou Mr. Hockey, Gordieho Howea. Její cena se na trhu může pohybovat kolem deseti tisíc dolarů," naznačuje ředitel chomutovského Oblastního muzea Stanislav Děd.

2 500 vystavovaných kusů

Gordieho Howea za 240 tisíc korun v Chomutově sice neuvidíte, ošizeni o nevšední zážitek ale určitě nebudete. „Na osmnácti výstavních panelech bude k dispozici zhruba 2 500 kartiček nejrůznějších druhů. Vystavuje je zde velký fanoušek chomutovských Pirátů pan Miloš Suchopárek. Návštěvníci se kromě prohlídky samotné dozvědí také mnoho dalších zajímavostí. Kdy to začalo, co se vlastně sbírá, jaké druhy karet jsou, jak se oceňují a tak dále. Rozhodně se přijďte podívat," zve k návštěvě ředitel muzea.

Kdy, kde, za kolik

Vernisáž výstavy proběhne již zítra (čtvrtek 19. února) v 16 hodin v Domě J. Popela z Lobkowitz (Palackého 86, Chomutov), expozici pak můžete vidět až do 4. dubna. Otevírací doba muzea je úterý až pátek 9 – 17 hodin. Vstup činí 30 korun za dospělou osobu, 15 za dítě.

Miloš Suchopárek o sobě...

„O hokej jako takový jsem se zajímal již od svého mládí. Úspěšní hokejisté patřili vždy mezi slavné osobnosti, o nichž se mezi mými přáteli sbíraly veškeré informace a fotografie. Se svým sběratelským koníčkem jsem začal v roce 1992, kdy jsem si zakoupil první balíček hokejových karet. Tehdy to byla česká verze Upper Deck z juniorského mistrovství světa v sezóně 1991/92. Během roku 1993 jsem posbíral svoji první kompletní sérii hokejových karet, a to Pro Set 1991/92.

Sběratelství se postupně stávalo mou zálibou a rozhodnutí, věnovat tomuto koníčku téměř veškerý volný čas, definitivně přišlo v létě 1996 (začal jsem sbírat karty českých a slovenských hráčů z NHL). Od roku 1998 jsem sběratelskou vášeň rozšířil ještě o podpisy hráčů na jejich karty, což obnášelo jednak osobní setkání a jednání s hokejisty, nebo odesílání kartiček poštou.

S příchodem hokejové extraligy do Chomutova se obecně zájem (v našem městě) opětovně zvýšil. Sám jsem velkým fanouškem, nevynechám žádné domácí utkání a nyní samozřejmě společně s ostatními doufám, že se Chomutovu podaří znovu probojovat do extraligy."

Víte, že...

* první hokejové kartičky spatřily světlo světa v balíčcích s cigaretami v letech 1910 – 1913
* první karty české extraligy byly vydány v letech 1994/1995
* v letech 1999/2000 (pouze jednu sezonu) u nás vycházela zajímavá série s hráči 2. nejvyšší tuzemské soutěže (tehdy ještě 1. DZ liga)

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×