Zprávy

Hádka s příbuznými, alkohol, chystaná sebevražda. Život šestadvacetiletému muži zachránili strážníci

Reklama

Chomutov – Pondělí, 15.15 hodin, mladý muž vytáčí linku Městské policie. Veliteli směny sděluje, že má velké problémy, nezvládá je a chce skočit z mostu. Pro svůj zoufalý čin vybral ten nad „třináctkou" na Písečné.

městská172

Na udané místo vyslali strážníci okamžitě motohlídku, natočili kamery a „sebevraha" drželi na telefonu. „Velitel směny s mužem po celou dobu komunikoval. Když hlídka dorazila, byl již pán za zábradlím přímo nad frekventovanou vozovkou. Jednou rukou se držel a druhou stále telefonoval se strážníky. Možná i díky tomu si zachránil život," popisuje napjatou situaci mluvčí Městské policie Chomutov Vladimír Valenta.

Za pár minut pak bylo po všem. „V nepozorovanou chvíli přiskočil jeden ze strážníků, uchopil muže za oděv a přetáhl ho přes zábradlí zpět. To už byla na místě také záchranná služba, která si dotyčného odvezla do nemocnice." říká Valenta a závěrem uvádí motiv činu, „šestadvacetiletý muž z Děčína, v současné době přebývající na chomutovské ubytovně, vypověděl, že se pohádal se svými příbuznými, tak se opil a šel na most vše ukončit."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×