Zprávy

Zoopark odzimoval zvířata v teráriích

Reklama

Chomutov - Poprvé v letošním roce mají návštěvníci Podkrušnohorského zooparku možnost navštívit expozici terárií. Expozice byla uzavřena jako každý rok z důvodu zimování zvířat, které je nutné pro následné úspěšné rozmnožování jednotlivých druhů.

Kontaktní prohlídka terárií s výkladem Jaroslava Zelinky. Foto: archiv zooparku

Zároveň proběhla v chovatelském zázemí rekonstrukce elektroinstalace a výměna starých terárií za nové. „Všechna již dosluhující terária v zázemí byla vyměněna za nové, " uvedl chovatel Jaroslav Zelinka a dodal: „ Do terárií umísťuji mláďata z umělé líhně nebo jedince, které je nutné léčit. Můžu sem umísťovat i jedovaté druhy, protože terária mají bezpečnostní zámek."

Obojživelníky a plazy chová zoopark od roku 2002, kdy byl zahájen provoz terarijní expozice. V současné době zde žije 140 jedinců terarijních zvířat v 17 druzích. „Mláďata se daří odchovávat pravidelně," uvedla ředitelka zooparku Iveta Rabasová.

„V uplynulém roce to byl například ojedinělý odchov čtrnácti trnorepů afrických, úspěšný odchov blavorů žlutých nebo zmijí růžkatých," dodala ředitelka. Terária jsou oblíbeným místem pro většinu návštěvníků. Kontaktní prohlídky využívají skupiny v rámci zážitkových dnů a výukových programů.

 

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×