Zprávy

Při záchraně kocourka přišli ke slovu hasiči lezci, promrzlé zvíře pomoc „odmítalo“

Reklama

Kadaň – Jak známo, nejen k požárům povolávají lidé hasiče. O zásazích všeho druhu mohli by muži v modrožlutých uniformách vyprávět dlouhé hodiny. Mezi jejich časté výjezdy patří také pomoc při záchraně zvířat. Tak tomu bylo i dnes v Kadani.

kočka92

„Byli jsme přivoláni k zatoulanému kocourovi. Kuriózní na celé věci bylo, kde se zvíře vlastně nacházelo. Nějakým záhadným způsobem se dostalo z balkonu v pátém podlaží na balkon o patro níž," popisuje začátek akce v sedmipatrové budově v Chomutovské ulici velitel kadaňských hasičů Martin Polacsek Apolen.

Háček byl pak v tom, že obyvatelé zmíněného bytu ve „čtyřce" nejsou doma dlouhodobě přítomni. „Majitelé postrádali kocoura jeden den, aby ho posléze objevili u sousedů pod nimi. Naši lezci se tak vzhledem k nepřítomnosti spodních nájemníků museli na balkon spustit po laně. Ani pak ale nebylo vyhráno," usmívá se Apolen a vzápětí vysvětluje, „promrzlý a vyděšený kocourek se nechtěl nechat zachránit, nakonec jsme ho ale „ulovili" a vrátili šťastné rodině."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×