Zprávy

Chomutovský „Můj portál“ je nová aplikace, která umožní komunikovat s úřadem z domova nebo kanceláře

Reklama

Chomutov – Město Chomutov spouští další elektronické služby pro občany, které navazují na nový web uvedený do provozu v loňském roce. „Můj portál s webovým rozhraním přináší nové služby a úsporu času v elektronické komunikaci města s občany i podnikateli. Záleží pouze na lidech, jestli a v jakém rozsahu budou chtít tuto službu využít a omezit tak své návštěvy úřadu," uvedl náměstek primátora Jan Řehák. Díky jednoduché registraci budou moci lidé použít on-line formuláře, zobrazit si své pohledávky vůči městu či historii plateb.

portál32

Pro využívání nových služeb je nutné vyplnit jednoduchou registraci, která obsahuje povinná a nepovinná pole. „Z pohledu uživatele, ať už fyzické či právnické osoby, je portál webovou aplikací, kde si může vybrat ve stromové struktuře životní situaci, která ho zajímá, odkazem na webové stránky města zjistit více informací o jejím řešení a rovnou vyplnit on-line elektronický formulář," sdělil tajemník magistrátu Theodor Sojka.

On-line formuláře reagují na správnost vyplňovaných polí a kontrolu povinných položek, pomohou tedy uživateli eliminovat případné chyby při jeho vyplňování. Přístup k samotným formulářům je uživatelům umožněn až po úspěšné registraci, případně autentizaci. To dovoluje na formuláře předvyplnit údaje, které uživatel uvedl při registraci a šetří tak jeho čas při vyplňování každého dalšího formuláře. Formulář po vyplnění může být odeslán přímo z portálu e-mailem na adresu elektronické podatelny města, nebo formou tzv. portálového podání, při kterém je totožnost ověřena vůči informačnímu systému datových schránek. V obou případech uživatel obdrží na svůj e-mail kopii podání, které odeslal.

Pokud uživatel disponuje datovou schránkou a využije formu portálového podání, může sledovat stav jeho vyřizování v přehledu. Navíc si tito uživatelé, po ověření své totožnosti, mohou zobrazit stav svých závazků vůči městu a svou platební historii. Tyto funkce jsou dostupné pod platebními povinnostmi přímo v portále. Můj portál tak doplňuje nové funkce webových stránek. V blízké době by měla být ještě na webu spuštěna možnost on-line rezervací k návštěvě úřadu.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×