Zprávy

Chomutovský „Můj portál“ je nová aplikace, která umožní komunikovat s úřadem z domova nebo kanceláře

Reklama

Chomutov – Město Chomutov spouští další elektronické služby pro občany, které navazují na nový web uvedený do provozu v loňském roce. „Můj portál s webovým rozhraním přináší nové služby a úsporu času v elektronické komunikaci města s občany i podnikateli. Záleží pouze na lidech, jestli a v jakém rozsahu budou chtít tuto službu využít a omezit tak své návštěvy úřadu," uvedl náměstek primátora Jan Řehák. Díky jednoduché registraci budou moci lidé použít on-line formuláře, zobrazit si své pohledávky vůči městu či historii plateb.

portál32

Pro využívání nových služeb je nutné vyplnit jednoduchou registraci, která obsahuje povinná a nepovinná pole. „Z pohledu uživatele, ať už fyzické či právnické osoby, je portál webovou aplikací, kde si může vybrat ve stromové struktuře životní situaci, která ho zajímá, odkazem na webové stránky města zjistit více informací o jejím řešení a rovnou vyplnit on-line elektronický formulář," sdělil tajemník magistrátu Theodor Sojka.

On-line formuláře reagují na správnost vyplňovaných polí a kontrolu povinných položek, pomohou tedy uživateli eliminovat případné chyby při jeho vyplňování. Přístup k samotným formulářům je uživatelům umožněn až po úspěšné registraci, případně autentizaci. To dovoluje na formuláře předvyplnit údaje, které uživatel uvedl při registraci a šetří tak jeho čas při vyplňování každého dalšího formuláře. Formulář po vyplnění může být odeslán přímo z portálu e-mailem na adresu elektronické podatelny města, nebo formou tzv. portálového podání, při kterém je totožnost ověřena vůči informačnímu systému datových schránek. V obou případech uživatel obdrží na svůj e-mail kopii podání, které odeslal.

Pokud uživatel disponuje datovou schránkou a využije formu portálového podání, může sledovat stav jeho vyřizování v přehledu. Navíc si tito uživatelé, po ověření své totožnosti, mohou zobrazit stav svých závazků vůči městu a svou platební historii. Tyto funkce jsou dostupné pod platebními povinnostmi přímo v portále. Můj portál tak doplňuje nové funkce webových stránek. V blízké době by měla být ještě na webu spuštěna možnost on-line rezervací k návštěvě úřadu.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×