Zprávy

Převaděči cizinců si na české policisty nepřišli

Reklama

Ústecký kraj – Dva případy převaděčství ze Sýrie do Německa se povedlo odhalit hlídce cizinecké policie na dálnici D8. V obou případech policisté zahájili s hříšníky úkony trestního řízení ve věci přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek
Mluvčí krajské policie Šárka Poláčková uvedla, že v prvním případě na začátku týdne kontrolovala hlídka cizinecké policie na dálnici D8 osobní auto VW Transporter jedoucí směrem do Německa. Kromě řidiče a dvou spolujezdců v autě cestovaly také čtyři osoby syrské národnosti, které neměly platné cestovní doklady ani víza. Na základě zjištěných okolností hlídka řidiče a jeho dva spolujezdci, všichni cizinci ve věku 33, 40 a 43 let, zadržela a zahájila s nimi úkony trestního řízení ve věci přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," řekla policistka.

Další případ převaděčství odhalila o několik dní později rovněž silniční kontrola. „V jednom z vozidel cestovali kromě řidiče a spolujezdce také čtyři občané Kosova, kteří neměli platné doklady, které by je opravňovaly ke vstupu a pobytu na území ČR. Řidič i spolujezdec, oba cizinci ve věku 25 a 27 let, policisté zadrželi a jsou podezřelí ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," doplnila Šárka Poláčková.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×