Zprávy

PRO Chomutov zřejmě lže voličům, Nový sever lobuje mezi rodiči malých hokejistů

Reklama

Chomutov - S blížícím opakovaným hlasováním houstne atmosféra. V ulicích to vidět není, ale jakmile otevřete počítač či tablet, hrne se na vás nespočet informací. Především na sociálních sítích. Strany se vzájemně obviňují. Jak jsme zjistili, jedna dokonce na facebooku zřejmě lže občanům.

Aktuální je spor mezi Novým severem a PRO Chomutov. To se pustilo do severu kvůli tomu, že si svolalo rodiče a které přesvědčovalo, že s hokejem to po nástupu PRO Chomutova nedopadne dobře. "Chodím na každý hokej již dlouhé roky. Ovšem nelibě nesu, že příznivci hokeje včetně rodičů dětí mládežnické základny jsou masírováni, že při úspěchu sdružení PRO Chomutov ve volbách končí podpora hokeje z radnice," řekl kandidát PRO Chomutov Vlasta Polívka. Tomu kontruje David Dinda: "Trochu mě mrzí, že dobré jméno Pirátů je zneužíváno vždy tak, jak je momentálně potřeba. Celá řada vašich kandidátů vedla proti Pirátům dlouhou kampaň už při podzimních volbách nebo ještě dříve. Váš vyjednávací tým zneužil údajnou vyžadovanou podporu Pirátů k obhajobě koalice s KSČM a nyní nastává obrat a Piráti nejsou problém a vlastně jim jako hnutí fandíte."

Do boje se pouští i ANO, kterému kvůli spojení s komunisty odešli dva kandidáti Jindřich Drážďanský a profesionální hokejista Pirátů Chomutov Petr Jíra. "Chomutovský hokej ovšem ovládají lidé, kteří mají blízko k hnutí Nový sever," konstatuje předseda chomutovské organizace ANO Jan Richter.

Ale to není jediný politický svár řešený na netu. Přetřásá se taky 50tisícová faktura za dva dny práce, kterou si nechal proplatit lídr PRO Chomutov Daniel Černý za špatně odvedenou práci zastupitele ve výběrové komisi (informovali jsme zde). PRO Chomutov šije do radnice ohledně zakázek, dokonce podalo několik trestných oznámení. "Vážený pane, ujišťujeme vás, že trestní oznámení kvůli věcem, které kritizujeme, jsme již podali. Ne jedno. Chceme, aby se věci řádně prošetřily, takže z toho neděláme mediální událost," je napsáno na profilu PRO Chomutov. Nicméně policie o ničem neví. "K dotazu sděluji, že žádné oznámení v uvedené věci jsme na ÚO PČR Chomutov nepřijali," sdělila tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje Marie Piková. Pak zůstává otázkou, proč PRO Chomutov voličům nechce říct pravdu a jejich vyjádření je v rozporu s vyjádřením policie.

Přestřelka se uskutečnila i mezi ANO a vedením radnice. Jan Richter z ANO zaútočil s tím, že politici z vedení radnice si prý na bannery stěžovali na dopravním inspektorátu a chtěli vědět, zda mají všechna potřebná povolení. "Ta jsme na magistrátu předložili a jeho pracovníci nám řekli, že museli jednat na politické zadání vedení," dodává Richter. A co na to vedení radnice. "Upřímně řečeno, použít toto ve volební kampani, pak je to o blbosti, napadá mě známá věta doktora Štrosmajera ze seriálu Nemocnice na kraji města: Kdyby hloupost nadnášela,...

"Zda bude či nebude viset několik bannerů, výsledek voleb neovlivní. To si opravdu může myslet jen zástupce hnutí, které v komunální politice nemá zkušenosti a těží jen z celostátní popularity. Ale když už se z této malichernosti dělá volební téma, tak ať se občan zamyslí, zda bude volit ty, kteří porušují zákon," řekl primátor Jan Mareš s tím, že ANO získalo povolení skoro týden po vyvěšení bannerů a tím zákon porušilo.

Tak trochu stranou zůstává ODS, která nezískala v minulém hlasování žádný mandát. Za tu pravděpodobně kope pohádkový facebookový nick Kuba Dařbuján. Téměř politicky nudný facebook má KSČM. Za zmínku jen stojí, jak komunisté zareagovali na informaci o 50tisícové faktuře Daniela Černého. "Pro tohle máte jít k volbám a volit KSČM. Protože naši kandidáti toto nedělají," napsala KSČM na svoji zeď. Vzhledem k tomu, že se jedná o budoucí koaliční partnery, jsou komunisté ve svém vyjádření dost kritičtí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×