Zprávy

Sportovci mají podporu měst, Chomutovští dostali milion a půl

Reklama

Chomutov - Města v Ústeckém kraji podporují sportovce. Chomutov a Most finančně pomáhají klubům, které provozují sportoviště mimo majetek města. "Podporujeme sportovní kluby prostřednictvím finančních prostředků na úhradu nájemného v těchto zařízeních," uvedla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Chomutov ze svého rozpočtu dává peníze organizacím na úhradu energií souvisejících s provozem sportovišť.

Gymnastika. Ilustrační foto

Částky to nejsou zrovna malé. "Loni jsme podpořili čtyři organizace částkou ve výši milionu a půl. Sportoviště sice nespadají pod město, ale spolupracujeme spolu a jejich sportovci Chomutov reprezentují," vysvětlil primátor Chomutova Jan Mareš s tím, že dlouhodobá podpora sportovišť je také jedním z důvodů, proč se město může ucházet o titul Evropské město sportu 2016.

V loňském roce od chomutovské radnice dostala Chomutovská sportovní unie 820 tisíc korun, Tělovýchovná jednota Válcovny trub a železárny Chomutov 380 tisíc, Tělocvičná jednota Sokol Chomutov 200 tisíc a Sportovně střelecký klub Chomutov 100 tisíc korun.

Peníze od města mohou využít i neměstské sportovní organizace v Děčíně, ty si však musejí zažádat o dotaci, která je na celoroční činnosti s dětmi a mládeží určena. Sportovce podporují i Teplice, letos například poskytnou dotaci oddílu sportovního šermu na pořádání a účasti na turnajích nebo oddílu běžeckého lyžování na pořádání dvou závodů.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×