Zprávy

Sportovci mají podporu měst, Chomutovští dostali milion a půl

Reklama

Chomutov - Města v Ústeckém kraji podporují sportovce. Chomutov a Most finančně pomáhají klubům, které provozují sportoviště mimo majetek města. "Podporujeme sportovní kluby prostřednictvím finančních prostředků na úhradu nájemného v těchto zařízeních," uvedla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Chomutov ze svého rozpočtu dává peníze organizacím na úhradu energií souvisejících s provozem sportovišť.

Gymnastika. Ilustrační foto

Částky to nejsou zrovna malé. "Loni jsme podpořili čtyři organizace částkou ve výši milionu a půl. Sportoviště sice nespadají pod město, ale spolupracujeme spolu a jejich sportovci Chomutov reprezentují," vysvětlil primátor Chomutova Jan Mareš s tím, že dlouhodobá podpora sportovišť je také jedním z důvodů, proč se město může ucházet o titul Evropské město sportu 2016.

V loňském roce od chomutovské radnice dostala Chomutovská sportovní unie 820 tisíc korun, Tělovýchovná jednota Válcovny trub a železárny Chomutov 380 tisíc, Tělocvičná jednota Sokol Chomutov 200 tisíc a Sportovně střelecký klub Chomutov 100 tisíc korun.

Peníze od města mohou využít i neměstské sportovní organizace v Děčíně, ty si však musejí zažádat o dotaci, která je na celoroční činnosti s dětmi a mládeží určena. Sportovce podporují i Teplice, letos například poskytnou dotaci oddílu sportovního šermu na pořádání a účasti na turnajích nebo oddílu běžeckého lyžování na pořádání dvou závodů.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×