Zprávy

Rodinné zápolení baví rodiny pátým rokem, i letos čeká na stovky účastníků

Reklama

Chomutov - Více než sedmdesát setkání za čtyři roky uskutečnili účastníci Rodinného zápolení při zábavných i naučných akcích. Letos v lednu oslavily rodiny páté narozeniny kozy Rózy v kině Svět, gratulantů přišlo zhruba šest stovek, z čehož měli organizátoři obrovskou radost. Potvrzuje to oblibu Rodinného zápolení u chomutovských rodin.

Loni například rodiny s talismany akce kozou Rózou a kozlíkem Rozmarýnkem prožili ornitologický den v zooparku, zavítali mezi myslivce, zahráli si na detektivy nebo poznávali programování v průmyslové škole a mnoho dalšího. “Témata jsou velmi různorodá a opravdu zajímavá. To potvrzuje velká a stabilní účast chomutovských rodin. Každý rok se zápolení účastnilo několik stovek rodičů nebo prarodičů s dětmi,” uvedl primátor Jan Mareš. Průměrná účast na jednu akci je více jak 130 rodin, a to nejen loni, ale po celé čtyři roky konání. Zaregistrovaných rodin bylo loni 411, což je zhruba 1 300 lidí. “Ohlasy účastníků potvrzují, že Rodinné zápolení má ve městě již svou tradici, rodiny si na zábavné dny zvykly,” doplnil primátor. Každá akce je navíc přizpůsobena pro děti nejrůznějšího věku i pro dospělé. Díky zapáleným organizátorům navíc není nouze o legraci.  

V únoru se účastníci přichystají na masopustní průvod, březnové zápolení zavede účastníky do Aquasvěta, v dubnu pak do lesa, kde si všichni vyzkouší práci se dřevem. Jarní akce zakončí přípravy na oslavy Máje a ukázky práce bezpečnostních složek.

V létě se rodiny ocitnou v pravěku i ve světě komiksů, dobrodružství slibuje stanování v areálu letního kina se stezkou odvahy. Podzim bude ve znamení tradičního vábení, opékání brambor, pouštění draků či dlabání dýní. S prvními sněhovými vločkami vyjeden do světa kouzel Pohádkový vlak. “V prosinci se uskuteční poslední akce, při které budou všechny rodiny za své celoroční snažení náležitě odměněné,” uzavřel primátor.  

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×