Zprávy

Rodinné zápolení baví rodiny pátým rokem, i letos čeká na stovky účastníků

Reklama

Chomutov - Více než sedmdesát setkání za čtyři roky uskutečnili účastníci Rodinného zápolení při zábavných i naučných akcích. Letos v lednu oslavily rodiny páté narozeniny kozy Rózy v kině Svět, gratulantů přišlo zhruba šest stovek, z čehož měli organizátoři obrovskou radost. Potvrzuje to oblibu Rodinného zápolení u chomutovských rodin.

Loni například rodiny s talismany akce kozou Rózou a kozlíkem Rozmarýnkem prožili ornitologický den v zooparku, zavítali mezi myslivce, zahráli si na detektivy nebo poznávali programování v průmyslové škole a mnoho dalšího. “Témata jsou velmi různorodá a opravdu zajímavá. To potvrzuje velká a stabilní účast chomutovských rodin. Každý rok se zápolení účastnilo několik stovek rodičů nebo prarodičů s dětmi,” uvedl primátor Jan Mareš. Průměrná účast na jednu akci je více jak 130 rodin, a to nejen loni, ale po celé čtyři roky konání. Zaregistrovaných rodin bylo loni 411, což je zhruba 1 300 lidí. “Ohlasy účastníků potvrzují, že Rodinné zápolení má ve městě již svou tradici, rodiny si na zábavné dny zvykly,” doplnil primátor. Každá akce je navíc přizpůsobena pro děti nejrůznějšího věku i pro dospělé. Díky zapáleným organizátorům navíc není nouze o legraci.  

V únoru se účastníci přichystají na masopustní průvod, březnové zápolení zavede účastníky do Aquasvěta, v dubnu pak do lesa, kde si všichni vyzkouší práci se dřevem. Jarní akce zakončí přípravy na oslavy Máje a ukázky práce bezpečnostních složek.

V létě se rodiny ocitnou v pravěku i ve světě komiksů, dobrodružství slibuje stanování v areálu letního kina se stezkou odvahy. Podzim bude ve znamení tradičního vábení, opékání brambor, pouštění draků či dlabání dýní. S prvními sněhovými vločkami vyjeden do světa kouzel Pohádkový vlak. “V prosinci se uskuteční poslední akce, při které budou všechny rodiny za své celoroční snažení náležitě odměněné,” uzavřel primátor.  

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×