Zprávy

Nástup tříletého dítěte do školky může být v kraji problémem, v Chomutově ale přijmou dokonce i mladší

Reklama

Chomutov - Umístit dítě do mateřské školky by mohl být v Ústeckém kraji problém. Okresní města mají ve většině případů kapacitu plnou. Výjimku tvoří Chomutov, kde přijímají i děti mladší tří let.

Města mají vytvořenou i rezervu pro případ, že by školka musela přijmout dítě během roku. "Kapacita školek v současné době odpovídá potřebám města, vytvořena je drobná rezerva pro případy, kdyby se například do města přistěhovalo dítě předškolního věku, které je dle zákona nutno umístit," uvedla tisková mluvčí Litoměřic Eva Břeňová. Stejně je na tom i Most, kde bylo loni v září pět volných míst ve školkách, ta jsou nyní zaplněna. "Nicméně zřizovatel povolil na školní rok 2014/2015 výjimku z nejvyššího počtu dětí na třídu, takže v případě potřeby lze přijmout i další děti," vysvětlila tisková mluvčí Mostu Alena Sedláčková. V Mostě kvůli nedostatku míst začaly vznikat soukromé mateřské školy. Plno je i v Teplicích a Lounech. Sedm volných míst hlásí Ústí nad Labem.

Chomutov má kapacitu školek sice také plnou, mezi tříletými až sedmiletými dětmi je však také více než stovka dětí mladších tří let. "Maminkám na mateřské chceme pomoci, aby se co nejdříve mohly vrátit do práce," vysvětluje primátor Jan Mareš. Některým dětem dokonce nebylo ještě ani dva a půl, když do mateřinky nastoupily. "Za posledních jedenáct let jsme nevydali ani jedno rozhodnutí o nepřijetí. Při březnových zápisech přijímáme děti od tří let, v září pak podle volných míst děti mladší. Kapacita naší mateřské školy je 1 419 dětí, v loňském školním roce mateřinky navštěvovalo 132 dětí mladších tří let," řekla ředitelka Mateřské školy Chomutov Irena Kopecká. Volné místo se vždy najde i během roku.

Podle ředitelky je velkorysá kapacita sdružených chomutovských školek dána hlavně postupným navyšováním. "Využíváme nepoužívaných místností v budovách školek a za pomocí dotací od města je předěláváme do tříd. Ty tak vznikly například ze starých kočárkáren, nepoužívaných izolačních místností nebo dokonce z půdních prostor," doplnila ředitelka.

V Chomutově, Ústí nad Labem a Litoměřicích mají plno i ve speciálních třídách, také tam ale kapacita dostačuje požadavkům. V ostatních městech speciální třídy nemají.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×