Zprávy

Nástup tříletého dítěte do školky může být v kraji problémem, v Chomutově ale přijmou dokonce i mladší

Reklama

Chomutov - Umístit dítě do mateřské školky by mohl být v Ústeckém kraji problém. Okresní města mají ve většině případů kapacitu plnou. Výjimku tvoří Chomutov, kde přijímají i děti mladší tří let.

Města mají vytvořenou i rezervu pro případ, že by školka musela přijmout dítě během roku. "Kapacita školek v současné době odpovídá potřebám města, vytvořena je drobná rezerva pro případy, kdyby se například do města přistěhovalo dítě předškolního věku, které je dle zákona nutno umístit," uvedla tisková mluvčí Litoměřic Eva Břeňová. Stejně je na tom i Most, kde bylo loni v září pět volných míst ve školkách, ta jsou nyní zaplněna. "Nicméně zřizovatel povolil na školní rok 2014/2015 výjimku z nejvyššího počtu dětí na třídu, takže v případě potřeby lze přijmout i další děti," vysvětlila tisková mluvčí Mostu Alena Sedláčková. V Mostě kvůli nedostatku míst začaly vznikat soukromé mateřské školy. Plno je i v Teplicích a Lounech. Sedm volných míst hlásí Ústí nad Labem.

Chomutov má kapacitu školek sice také plnou, mezi tříletými až sedmiletými dětmi je však také více než stovka dětí mladších tří let. "Maminkám na mateřské chceme pomoci, aby se co nejdříve mohly vrátit do práce," vysvětluje primátor Jan Mareš. Některým dětem dokonce nebylo ještě ani dva a půl, když do mateřinky nastoupily. "Za posledních jedenáct let jsme nevydali ani jedno rozhodnutí o nepřijetí. Při březnových zápisech přijímáme děti od tří let, v září pak podle volných míst děti mladší. Kapacita naší mateřské školy je 1 419 dětí, v loňském školním roce mateřinky navštěvovalo 132 dětí mladších tří let," řekla ředitelka Mateřské školy Chomutov Irena Kopecká. Volné místo se vždy najde i během roku.

Podle ředitelky je velkorysá kapacita sdružených chomutovských školek dána hlavně postupným navyšováním. "Využíváme nepoužívaných místností v budovách školek a za pomocí dotací od města je předěláváme do tříd. Ty tak vznikly například ze starých kočárkáren, nepoužívaných izolačních místností nebo dokonce z půdních prostor," doplnila ředitelka.

V Chomutově, Ústí nad Labem a Litoměřicích mají plno i ve speciálních třídách, také tam ale kapacita dostačuje požadavkům. V ostatních městech speciální třídy nemají.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×