Zprávy

Nástup tříletého dítěte do školky může být v kraji problémem, v Chomutově ale přijmou dokonce i mladší

Reklama

Chomutov - Umístit dítě do mateřské školky by mohl být v Ústeckém kraji problém. Okresní města mají ve většině případů kapacitu plnou. Výjimku tvoří Chomutov, kde přijímají i děti mladší tří let.

Města mají vytvořenou i rezervu pro případ, že by školka musela přijmout dítě během roku. "Kapacita školek v současné době odpovídá potřebám města, vytvořena je drobná rezerva pro případy, kdyby se například do města přistěhovalo dítě předškolního věku, které je dle zákona nutno umístit," uvedla tisková mluvčí Litoměřic Eva Břeňová. Stejně je na tom i Most, kde bylo loni v září pět volných míst ve školkách, ta jsou nyní zaplněna. "Nicméně zřizovatel povolil na školní rok 2014/2015 výjimku z nejvyššího počtu dětí na třídu, takže v případě potřeby lze přijmout i další děti," vysvětlila tisková mluvčí Mostu Alena Sedláčková. V Mostě kvůli nedostatku míst začaly vznikat soukromé mateřské školy. Plno je i v Teplicích a Lounech. Sedm volných míst hlásí Ústí nad Labem.

Chomutov má kapacitu školek sice také plnou, mezi tříletými až sedmiletými dětmi je však také více než stovka dětí mladších tří let. "Maminkám na mateřské chceme pomoci, aby se co nejdříve mohly vrátit do práce," vysvětluje primátor Jan Mareš. Některým dětem dokonce nebylo ještě ani dva a půl, když do mateřinky nastoupily. "Za posledních jedenáct let jsme nevydali ani jedno rozhodnutí o nepřijetí. Při březnových zápisech přijímáme děti od tří let, v září pak podle volných míst děti mladší. Kapacita naší mateřské školy je 1 419 dětí, v loňském školním roce mateřinky navštěvovalo 132 dětí mladších tří let," řekla ředitelka Mateřské školy Chomutov Irena Kopecká. Volné místo se vždy najde i během roku.

Podle ředitelky je velkorysá kapacita sdružených chomutovských školek dána hlavně postupným navyšováním. "Využíváme nepoužívaných místností v budovách školek a za pomocí dotací od města je předěláváme do tříd. Ty tak vznikly například ze starých kočárkáren, nepoužívaných izolačních místností nebo dokonce z půdních prostor," doplnila ředitelka.

V Chomutově, Ústí nad Labem a Litoměřicích mají plno i ve speciálních třídách, také tam ale kapacita dostačuje požadavkům. V ostatních městech speciální třídy nemají.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×