Zprávy

Primátor zvedá odpadkové koše a nevadí mu, že vše padá na jeho hlavu

Reklama

Chomutov - Nové hlasování ve volbách se blíží a strany se začínají předbíhat v kampaních. Na sociálních sítích se začínají objevovat videa, která mají voliče přesvědčit. Výjimkou není ani ČSSD v čele s primátorem Janem Marešem. Jeho video odpovídá na otázku: Víte, proč primátor odemyká každé ráno radnici? Je skutečně primátor ranní ptáče?

Primátor Chomutova Jan Mareš.

Vstáváte tak brzo?

(úsměv) Dřív. Ano, asi jsem trochu podivín. Každé ráno vstávám tak, abych stihl necelou hodinku se psem v rámci ranního venčení a snídani.

A otevíráte pak radnici?

Když vím, že mám hodně práce, tak ano. Jinak mě předběhne paní uklízečka, která chodí na pátou. Z kolegů ale v práci nikdo nebývá.

Proč vstáváte tak brzo?

Jsem tak naučený? Nikdy mi nevadilo brzo vstávat. Už od mládí. Hodilo se mi to i při mém sportování a dvoufázovém tréninku. Ale to zná řada sportovců. Ráno jsem do školy nezaspal. Zato na odpoledku občas ano. Šel jsem domů na oběd, pak jsem si vzal knížku a za pár minut jsem spal. Paní učitelka mi nevěřila, že jsem zaspal. Ale vážně, má to i řadu výhod. Především se v klidu připravím na jednání, připravím si úkoly pro kolegy a hlavně vyřídím veškerou poštu, což je velká úspora běžné pracovní doby.

To dostáváte tolik pošty?

Ano, denně tak sedmdesát mailů. Na většinu z nich odpovídám sám. Zbytek postupuji kolegům. Je zde i řada věcí, které řeším v zastoupení města třeba ve Svazu měst a obcí, což Chomutovu také pomáhá.

Ve videu říkáte, že musíte řešit desítky až stovky problémů. To na to nemáte úředníky?

(smích) Samozřejmě, že mám. Ať si lidé myslí, co chtějí, jsou to odborníci a jsou velmi kreativní. Nicméně rozhodovací procesy jsou takto nastavené. Kromě toho řada podnětů od občanů je adresována přímo mně, a když ne, tak chci být o nich informován a hlavně o jejich řešení. Bez nadsázky řeším mnohamilionové investice, ale i odpadkové koše. Mimochodem jeden z nich, poražený, jsem minulý týden u radnice ráno zvedal.

Čili je pravdivá další věta z videa, že za vše může primátor? Jak se vám s tím pracuje?

Pravdivá je víc, než si myslíte. Jakmile se něco nedaří či nastane jakýkoliv problém v činnosti města, tak to jde na mojí hlavu. Ale to patří k primátorování. Nelze se před jakýmkoliv problémem schovat, naopak se musí co nejrychleji řešit. Teď už se mi s tím pracuje dobře. Málokdy se stane, že občan, který se na mě obrátí, není spokojen s mým řešením či vysvětlením. Ale přece nechcete divákům celé video převyprávět.

Ne to ne. Našim čtenářům je video, kde se dozví odpověď, proč primátor tak brzo vstává k dispozici níže nebo na www.facebook.com/janmarescv.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×