Zprávy

Primátor zvedá odpadkové koše a nevadí mu, že vše padá na jeho hlavu

Reklama

Chomutov - Nové hlasování ve volbách se blíží a strany se začínají předbíhat v kampaních. Na sociálních sítích se začínají objevovat videa, která mají voliče přesvědčit. Výjimkou není ani ČSSD v čele s primátorem Janem Marešem. Jeho video odpovídá na otázku: Víte, proč primátor odemyká každé ráno radnici? Je skutečně primátor ranní ptáče?

Primátor Chomutova Jan Mareš.

Vstáváte tak brzo?

(úsměv) Dřív. Ano, asi jsem trochu podivín. Každé ráno vstávám tak, abych stihl necelou hodinku se psem v rámci ranního venčení a snídani.

A otevíráte pak radnici?

Když vím, že mám hodně práce, tak ano. Jinak mě předběhne paní uklízečka, která chodí na pátou. Z kolegů ale v práci nikdo nebývá.

Proč vstáváte tak brzo?

Jsem tak naučený? Nikdy mi nevadilo brzo vstávat. Už od mládí. Hodilo se mi to i při mém sportování a dvoufázovém tréninku. Ale to zná řada sportovců. Ráno jsem do školy nezaspal. Zato na odpoledku občas ano. Šel jsem domů na oběd, pak jsem si vzal knížku a za pár minut jsem spal. Paní učitelka mi nevěřila, že jsem zaspal. Ale vážně, má to i řadu výhod. Především se v klidu připravím na jednání, připravím si úkoly pro kolegy a hlavně vyřídím veškerou poštu, což je velká úspora běžné pracovní doby.

To dostáváte tolik pošty?

Ano, denně tak sedmdesát mailů. Na většinu z nich odpovídám sám. Zbytek postupuji kolegům. Je zde i řada věcí, které řeším v zastoupení města třeba ve Svazu měst a obcí, což Chomutovu také pomáhá.

Ve videu říkáte, že musíte řešit desítky až stovky problémů. To na to nemáte úředníky?

(smích) Samozřejmě, že mám. Ať si lidé myslí, co chtějí, jsou to odborníci a jsou velmi kreativní. Nicméně rozhodovací procesy jsou takto nastavené. Kromě toho řada podnětů od občanů je adresována přímo mně, a když ne, tak chci být o nich informován a hlavně o jejich řešení. Bez nadsázky řeším mnohamilionové investice, ale i odpadkové koše. Mimochodem jeden z nich, poražený, jsem minulý týden u radnice ráno zvedal.

Čili je pravdivá další věta z videa, že za vše může primátor? Jak se vám s tím pracuje?

Pravdivá je víc, než si myslíte. Jakmile se něco nedaří či nastane jakýkoliv problém v činnosti města, tak to jde na mojí hlavu. Ale to patří k primátorování. Nelze se před jakýmkoliv problémem schovat, naopak se musí co nejrychleji řešit. Teď už se mi s tím pracuje dobře. Málokdy se stane, že občan, který se na mě obrátí, není spokojen s mým řešením či vysvětlením. Ale přece nechcete divákům celé video převyprávět.

Ne to ne. Našim čtenářům je video, kde se dozví odpověď, proč primátor tak brzo vstává k dispozici níže nebo na www.facebook.com/janmarescv.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×