Zprávy

PŘÍBĚH: Tuláci Kim a Basty jsou po týdnu doma. Ztrhaní, pohublí, ale neskutečně šťastní

Reklama

Chomutovsko – Dramatický příběh s nádherným koncem. Před týdnem se zaběhli, dnes se našli. Těžko říci, kdo byl ze shledání šťastnější. „Brečel jsem jako želva a myslím, že i oni na tom byli stejně. Basty se radostí doslova počůral," usmívá se majitel Petr Novák, jenž oba psy objevil v lese na Načetínsku.

kimabasty191

„Moc, moc děkujeme všem"

O zmizení šestiletého německého ovčáka Kima a dvouletého moskevského strážního psa Bastyho jsme vás informovali minulé úterý (najdete zde). Zpráva měla neskutečný ohlas, okamžitě se začaly objevovat informace, kde všude byli psi spatřeni. V průběhu týdne se dokonce formovala pátrací skupina zhruba padesáti lidí, připravena vyrazit do hor. „Bylo to neskutečné. Slovy asi ani nelze vyjádřit veškerá díky za pomoc, podporu a vůbec vše. Hrozně moc si toho vážíme, s něčím podobným jsem se za celý svůj život nesetkal. Opravdu moc, moc děkujeme všem," líčí své pocity za sebe i celou rodinu Petr Novák.

Jirkov – Chomutov – Jirkov – Krušné hory

A kudy se kroky Kima a Bastyho během týdne ubíraly? Kolik toho „nalítali" asi nespočítáme, pár desítek kilometrů ale v nohách určitě mají. Krásné je, že se vzájemně po celou dobu neopustili. „Hned zkraje jsme měli hlášku, že byli viděni na třináctce u Kauflandu. Poté pak u pily v Jirkově, na „Benaru", a pak již chodily telefonáty z hor. Radenov, Kalek, znovu Radenov. Moc nám pomohla také kalecká paní starostka, která všechny okolní obce obvolala a informovala. Hledali jsme každý den, od včerejška jsme projížděli právě Kalecko a Boleboř. Dnes jsme tam vyrazili znovu, protože včera jsme zde našli stopy ve sněhu. Ještě, že má Basty tak velké tlapy," popisuje strastiplný týden Petr a zároveň se dostává k velkému finále, „jezdili jsme po všech možných cestách i necestách, hledali, volali a .... našli. Nejdříve přišel jeden, pak i druhý. Teď už jedeme domů, oba mi tady leží v náklaďáku a jsou úplně vyřízení. Bylo to hodně těžkých sedm dní."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×