Zprávy

PŘÍBĚH: Tuláci Kim a Basty jsou po týdnu doma. Ztrhaní, pohublí, ale neskutečně šťastní

Reklama

Chomutovsko – Dramatický příběh s nádherným koncem. Před týdnem se zaběhli, dnes se našli. Těžko říci, kdo byl ze shledání šťastnější. „Brečel jsem jako želva a myslím, že i oni na tom byli stejně. Basty se radostí doslova počůral," usmívá se majitel Petr Novák, jenž oba psy objevil v lese na Načetínsku.

kimabasty191

„Moc, moc děkujeme všem"

O zmizení šestiletého německého ovčáka Kima a dvouletého moskevského strážního psa Bastyho jsme vás informovali minulé úterý (najdete zde). Zpráva měla neskutečný ohlas, okamžitě se začaly objevovat informace, kde všude byli psi spatřeni. V průběhu týdne se dokonce formovala pátrací skupina zhruba padesáti lidí, připravena vyrazit do hor. „Bylo to neskutečné. Slovy asi ani nelze vyjádřit veškerá díky za pomoc, podporu a vůbec vše. Hrozně moc si toho vážíme, s něčím podobným jsem se za celý svůj život nesetkal. Opravdu moc, moc děkujeme všem," líčí své pocity za sebe i celou rodinu Petr Novák.

Jirkov – Chomutov – Jirkov – Krušné hory

A kudy se kroky Kima a Bastyho během týdne ubíraly? Kolik toho „nalítali" asi nespočítáme, pár desítek kilometrů ale v nohách určitě mají. Krásné je, že se vzájemně po celou dobu neopustili. „Hned zkraje jsme měli hlášku, že byli viděni na třináctce u Kauflandu. Poté pak u pily v Jirkově, na „Benaru", a pak již chodily telefonáty z hor. Radenov, Kalek, znovu Radenov. Moc nám pomohla také kalecká paní starostka, která všechny okolní obce obvolala a informovala. Hledali jsme každý den, od včerejška jsme projížděli právě Kalecko a Boleboř. Dnes jsme tam vyrazili znovu, protože včera jsme zde našli stopy ve sněhu. Ještě, že má Basty tak velké tlapy," popisuje strastiplný týden Petr a zároveň se dostává k velkému finále, „jezdili jsme po všech možných cestách i necestách, hledali, volali a .... našli. Nejdříve přišel jeden, pak i druhý. Teď už jedeme domů, oba mi tady leží v náklaďáku a jsou úplně vyřízení. Bylo to hodně těžkých sedm dní."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×