Zprávy

PŘÍBĚH: Tuláci Kim a Basty jsou po týdnu doma. Ztrhaní, pohublí, ale neskutečně šťastní

Reklama

Chomutovsko – Dramatický příběh s nádherným koncem. Před týdnem se zaběhli, dnes se našli. Těžko říci, kdo byl ze shledání šťastnější. „Brečel jsem jako želva a myslím, že i oni na tom byli stejně. Basty se radostí doslova počůral," usmívá se majitel Petr Novák, jenž oba psy objevil v lese na Načetínsku.

kimabasty191

„Moc, moc děkujeme všem"

O zmizení šestiletého německého ovčáka Kima a dvouletého moskevského strážního psa Bastyho jsme vás informovali minulé úterý (najdete zde). Zpráva měla neskutečný ohlas, okamžitě se začaly objevovat informace, kde všude byli psi spatřeni. V průběhu týdne se dokonce formovala pátrací skupina zhruba padesáti lidí, připravena vyrazit do hor. „Bylo to neskutečné. Slovy asi ani nelze vyjádřit veškerá díky za pomoc, podporu a vůbec vše. Hrozně moc si toho vážíme, s něčím podobným jsem se za celý svůj život nesetkal. Opravdu moc, moc děkujeme všem," líčí své pocity za sebe i celou rodinu Petr Novák.

Jirkov – Chomutov – Jirkov – Krušné hory

A kudy se kroky Kima a Bastyho během týdne ubíraly? Kolik toho „nalítali" asi nespočítáme, pár desítek kilometrů ale v nohách určitě mají. Krásné je, že se vzájemně po celou dobu neopustili. „Hned zkraje jsme měli hlášku, že byli viděni na třináctce u Kauflandu. Poté pak u pily v Jirkově, na „Benaru", a pak již chodily telefonáty z hor. Radenov, Kalek, znovu Radenov. Moc nám pomohla také kalecká paní starostka, která všechny okolní obce obvolala a informovala. Hledali jsme každý den, od včerejška jsme projížděli právě Kalecko a Boleboř. Dnes jsme tam vyrazili znovu, protože včera jsme zde našli stopy ve sněhu. Ještě, že má Basty tak velké tlapy," popisuje strastiplný týden Petr a zároveň se dostává k velkému finále, „jezdili jsme po všech možných cestách i necestách, hledali, volali a .... našli. Nejdříve přišel jeden, pak i druhý. Teď už jedeme domů, oba mi tady leží v náklaďáku a jsou úplně vyřízení. Bylo to hodně těžkých sedm dní."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×