Zprávy

Radnice: Šmejdy v Chomutově důrazně kontrolujeme

Reklama

Chomutov - Chomutov bojuje proti Šmejdům. Nepoctiví prodejci, často používající při prodeji psychický nátlak na kupující, zkoušejí ve městě své triky. Úředníci ze živnostenského úřadu ve spolupráci s policií a Českou obchodní inspekcí provedli kontrolu jedné z akcí takzvaných Šmejdů.

Prodejní akce se uskutečnila v hotelu Český dům.

Prodejní akce se uskutečnila v hotelu Český dům. Pozvaní lidé si zde mohli zakoupit předražený masážní přístroj na nohy za 70 tisíc korun a čističku vody za 20 tisíc. Součástí akce byla i lisovačka, a tak rádoby sleva se pak týkala nákupu obou přístrojů za 30 tisíc korun. „Pro kontrolní orgány je velmi obtížné se na podobnou akci vůbec dostat. Po změně zákona zpřísnili organizátoři vstup na jejich prodejní akce. U vstupu kontrolují přítomné a navíc mají i své lidi, kteří v přestrojení hlídají okolí budovy, zda se tam nevyskytují úředníci nebo policie. Přesto se inspektorům ČOI povedlo na tuto akci dostat," uvedl vedoucí živnostenského úřadu Vladimír Dědeček.

Organizátoři akce se zřejmě o kontrole dozvěděli, protože nepoužívali při prodeji žádný nátlak na možné zájemce, většinou z řad seniorů. „Dali jsme tím však jasně najevo, že jsme při kontrolách velmi důslední a pečliví a dozvíme se i o utajovaných akcích. V tomto budeme i nadále pokračovat, abychom dali Šmejdům jasně najevo, že ve městě pro ně není místo," vzkázal primátor Jan Mareš.

Úředníci již nyní vědí, že se plánují další akce Šmejdů. „Důvěřiví senioři by na ně vůbec neměli chodit, a když už se tam jdou podívat, musí se snažit odolat nevýhodným nabídkám," varoval Vladimír Dědeček.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×