Zprávy

Po vodákovi z převráceného raftu se stále pátrá, do akce se zapojil i policejní vrtulník

Reklama

Karlovarsko; Chomutovsko – K velkému neštěstí na Ohři došlo o víkendu, v sobotu 10. ledna. Poté, kdy skupina vodáků vyrazila na řeku, se bohužel jeden ze tří raftů převrátil při sjíždění jezu u Jakubova na Karlovarsku (psali jsme zde). Čtyři lidé se z vody dostali, po pátém se dosud intenzivně pátrá.

hasičia141

Jakubov – Perštejn - Kadaň

Pátrání si dnes hasiči rozdělili na dvě části, úsek od Jakubova do Perštejna prohledávali záchranáři z Karlovarska, úsek od Perštejna do Kadaně pak hasiči z jednotek HZS ÚK Klášterec nad Ohří, Chomutov a dobrovolné jednotky z Klášterce nad Ohří a Kadaně. Na člunech pátrali podél obou břehů, na řadě míst pak vystupovali ze člunů a procházeli i všechna zákoutí řeky, kam v sobotu při zvýšené hladině voda z řeky zatékala. Po poledni se do akce zapojil také policejní vrtulník, který ze vzduchu monitoroval tok řeky a místa kolem obou břehů. „Po třetí hodině odpoledne bylo pátrání zastaveno, vodáka se bohužel nalézt nepodařilo," uvádí mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Varování

Hasiči znovu varují před sjížděním řek při povodňovém stavu, tedy v době, kdy jsou hladiny a průtoky v řekách zvýšené. „Rychlý proud a větší masa vody způsobuje zcela jiné chování člunů a lodí na hladině a i zkušení vodáci se mohou snadno dostat do problémů. Především jezy jsou za vyššího stavu hladiny a při zvýšeném průtoku velmi nebezpečné. Je tak velmi riskantní v těchto podmínkách zkoušet splout jakoukoliv řeku. Bez příslušného vybavení, především osobních ochranných pomůcek jako je plovací vesta, přilba či neoprenový nebo suchý oblek, je to přímo hazard se životem," říká závěrem Kasal.

hasiči141

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×