Zprávy

Řidič srazil na přechodu jednačtyřicetiletou ženu, sám ji odvezl do nemocnice a pak nehodu nahlásil

Reklama

Chomutov – K dopravní nehodě došlo dnes kolem deváté hodiny ranní v ulici Palackého v Chomutově (u bývalé pošty). Devětadvacetiletý muž tady na přechodu pro chodce srazil autem jednačtyřicetiletou ženu, sám ji okamžitě převezl k ošetření a později kolizi nahlásil na policii.

policie121

„Řidič vozidla Škoda Felicia nedal na přechodu pro chodce přednost přecházející chodkyni, následně došlo k nedobrždění a střetu. Řidič chodkyni ihned naložil do vozidla a odvezl ji do nemocnice a poté (kolem jedenácté hodiny) kontaktoval policisty na lince 158 s tím, že je informoval o této události," uvádí k nehodě policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Zachoval se řidič správně?

Když vezmeme v potaz, kolikrát jsme vás již informovali o podobných nehodách, od kterých šofér ujel, tak tento muž reagoval „dobře". Přesto jeho postup má chyby. „Nemělo by to takto být. Řidič by měl určitě zavolat záchranku a setrvat na místě do příjezdu policie," vysvětluje mluvčí s tím, že sražený člověk může mít zranění závažného charakteru a veškerá manipulace s ním může být i při sebelepší vůli kontraproduktivní. Navíc, nehodu je potřeba na místě okamžitě zadokumentovat (postavení vozidla; kde byla chodkyně; kde došlo ke střetu). Při časové prodlevě pak může dojít k znehodnocení dokumentace (jak uvádí policie, stačí, aby se změnily klimatické podmínky – například déšť=změna brzdné dráhy) a to všechno může ve finále hrát v neprospěch řidiče.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×