Zprávy

Řidič srazil na přechodu jednačtyřicetiletou ženu, sám ji odvezl do nemocnice a pak nehodu nahlásil

Reklama

Chomutov – K dopravní nehodě došlo dnes kolem deváté hodiny ranní v ulici Palackého v Chomutově (u bývalé pošty). Devětadvacetiletý muž tady na přechodu pro chodce srazil autem jednačtyřicetiletou ženu, sám ji okamžitě převezl k ošetření a později kolizi nahlásil na policii.

policie121

„Řidič vozidla Škoda Felicia nedal na přechodu pro chodce přednost přecházející chodkyni, následně došlo k nedobrždění a střetu. Řidič chodkyni ihned naložil do vozidla a odvezl ji do nemocnice a poté (kolem jedenácté hodiny) kontaktoval policisty na lince 158 s tím, že je informoval o této události," uvádí k nehodě policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Zachoval se řidič správně?

Když vezmeme v potaz, kolikrát jsme vás již informovali o podobných nehodách, od kterých šofér ujel, tak tento muž reagoval „dobře". Přesto jeho postup má chyby. „Nemělo by to takto být. Řidič by měl určitě zavolat záchranku a setrvat na místě do příjezdu policie," vysvětluje mluvčí s tím, že sražený člověk může mít zranění závažného charakteru a veškerá manipulace s ním může být i při sebelepší vůli kontraproduktivní. Navíc, nehodu je potřeba na místě okamžitě zadokumentovat (postavení vozidla; kde byla chodkyně; kde došlo ke střetu). Při časové prodlevě pak může dojít k znehodnocení dokumentace (jak uvádí policie, stačí, aby se změnily klimatické podmínky – například déšť=změna brzdné dráhy) a to všechno může ve finále hrát v neprospěch řidiče.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×