Zprávy

Meteorologové předpovídají sněžení. Silničáři nabádají řidiče k opatrnosti

Reklama

Chomutov – Na pozoru by se měli mít řidiči, kteří se svými plechovými miláčky vyrazí do horských oblastí Chomutovska. Meteorologové na středu slibují sněhové přeháňky, které na mnoha silnicích mohou komplikovat dopravu.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek
Karel Schröter, z chomutovského střediska Správy a údržby silnic Ústeckého kraje uvedl, že všechny silnice spravované jejich silničáři jsou v tuto chvíli se zvýšenou opatrností sjízdné. „V horských oblastech na vozovkách leží vrstva ujetého sněhu, kterou jsme posypali štěrkem. Silnice v nižších polohách jsou ve směs mokré a chemicky ošetřené," řekl Karel Schöter.

Natalja Šustova z Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově uvedla, že přes střední Evropu přechází od severozápadu okluzní fronta. „Přes den očekáváme zataženo až oblačno, od západu na většině území slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty -1 až 2 °C, na horách -5 až -2 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s," doplnila Natalja Šustova.

Čtenáři, informujte se pomocí diskuze na našem webu i facebooku o sjízdnosti silnic na Chomutovsku. Pomozte redakci E - Chomutovsko vytvořit on-line zpravodajství, které nejen informuje, ale také pomáhá.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×