Zprávy

Zrušení regulačních poplatků přineslo v chomutovské nemocnici personální změny

Reklama

Chomutov – Pacienti už nemusí od letošního roku platit u lékařů v ordinacích a za recept v lékárnách třicetikorunový regulační poplatek. Zaplatí jen devadesát korun při návštěvě pohotovosti. Krajská zdravotní, pod kterou spadá pět nemocnic v kraji, včetně chomutovské, se zavedením regulačních poplatků zřídila pracovní pozice, které se o vybírání poplatků staraly.

Po zavedení regulačních poplatků vytvořili tehdejšímu ministru zdravotnictví Tomáši Julínkovi recesisté vlastní bankovku. Zdroj: Svaz pacientů České republiky
Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, uvedl, že řada zaměstnanců zákaznického centra přešla v rámci společnosti na jiné administrativní pozice. „O zrušení regulačních poplatků jsme věděli dlouho. Proto se společnost postupně na změnu připravovala. Z pracovníků, kteří měli za úkol vybírání regulačních poplatků u odborných lékařů, se staly například dokumentační sestry," řekl Vondra.

Jak uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová, nemocnicím, lékařům a lékárnám tento výpadek je kompenzován díky prosazenému zvýšení plateb za státního pojištěnce a skrze tzv. úhradovou vyhlášku. „Poplatek sto korun za den pobytu v nemocnici byl zrušen již výrokem Ústavního soudu, a to od 1. 1. 2014," doplnila Štěpánka Čechová.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×