Zprávy

V Ústeckém kraji vyjely na trasy zelené autobusy a přinesly změny

Reklama

Chomutov – Se zelenými autobusy a novými čísly jednotlivých linek se od začátku roku setkávají v ulicích města cestující autobusovou dopravou. Krok, který přimělo vedení Ústeckého kraje ke sjednocení hromadné dopravy do přilehlých částí měst je například umožnit cestovat na jeden doklad po celém kraji i v městských dopravách.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek
Jak uvedl krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek, nový systém se připravoval více než dva roky. „Ze soutěže vzešli noví dopravci, kteří začnou plnit desetiletou zakázku právě v lednu 2015. Začne platit integrovaný tarif, který propojí několik dopravců v jeden systém, kdy jedinou jízdenkou můžete projet celý kraj bez ohledu na dopravce" řekl radní.

Co čeká cestující v Ústeckém kraji sjednocením autobusové dopravy

Přehledné tarify a jednoduché platby

Jednou z hlavních změn nového systému cestování regionálními autobusy v Ústeckém kraji je zjednodušení a sjednocení tarifů u všech dopravců. Ty se tak stávají spravedlivějšími a přehlednějšími. Zároveň dochází ke sjednocení způsobu platby v rámci všech dopravců v Ústeckém kraji.

Cestující se mohou těšit

Na výrazné zvýhodnění pravidelných cestujících (časové jízdné). Využití čipové karty. Snadný prodej časových jízdenek přímo u řidičů. Jednotné tarify všech dopravců v Ústeckém kraji. Jednotný způsob odbavení u všech smluvních dopravců. Výrazně lepší návaznost mezi spoji a linkami, Zlepšení bezbariérovosti Klimatizovaná vozidla Jednotný informační systém pro cestující Zvýšení kontroly kvality služeb.

Komfortní přeprava pro cestující

Zásadní snahou je výrazně zvýšit komfort cestujících při využívání regionální autobusové dopravy v Ústeckém kraji. Nově proto budou všechny autobusy všech dopravců podléhat jednotným pravidlům nastaveným krajem.

Zdroj: www.dopravauk.cz. Zde najdete Chomutované veškeré informace o novém systému a jízdní řády jednotlivých linek.

Čtenáři, pište nám náměty na zprávy, reportáže a události na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Čtěte, co vás zajímá.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×