Zprávy

V Ústeckém kraji vyjely na trasy zelené autobusy a přinesly změny

Reklama

Chomutov – Se zelenými autobusy a novými čísly jednotlivých linek se od začátku roku setkávají v ulicích města cestující autobusovou dopravou. Krok, který přimělo vedení Ústeckého kraje ke sjednocení hromadné dopravy do přilehlých částí měst je například umožnit cestovat na jeden doklad po celém kraji i v městských dopravách.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek
Jak uvedl krajský radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek, nový systém se připravoval více než dva roky. „Ze soutěže vzešli noví dopravci, kteří začnou plnit desetiletou zakázku právě v lednu 2015. Začne platit integrovaný tarif, který propojí několik dopravců v jeden systém, kdy jedinou jízdenkou můžete projet celý kraj bez ohledu na dopravce" řekl radní.

Co čeká cestující v Ústeckém kraji sjednocením autobusové dopravy

Přehledné tarify a jednoduché platby

Jednou z hlavních změn nového systému cestování regionálními autobusy v Ústeckém kraji je zjednodušení a sjednocení tarifů u všech dopravců. Ty se tak stávají spravedlivějšími a přehlednějšími. Zároveň dochází ke sjednocení způsobu platby v rámci všech dopravců v Ústeckém kraji.

Cestující se mohou těšit

Na výrazné zvýhodnění pravidelných cestujících (časové jízdné). Využití čipové karty. Snadný prodej časových jízdenek přímo u řidičů. Jednotné tarify všech dopravců v Ústeckém kraji. Jednotný způsob odbavení u všech smluvních dopravců. Výrazně lepší návaznost mezi spoji a linkami, Zlepšení bezbariérovosti Klimatizovaná vozidla Jednotný informační systém pro cestující Zvýšení kontroly kvality služeb.

Komfortní přeprava pro cestující

Zásadní snahou je výrazně zvýšit komfort cestujících při využívání regionální autobusové dopravy v Ústeckém kraji. Nově proto budou všechny autobusy všech dopravců podléhat jednotným pravidlům nastaveným krajem.

Zdroj: www.dopravauk.cz. Zde najdete Chomutované veškeré informace o novém systému a jízdní řády jednotlivých linek.

Čtenáři, pište nám náměty na zprávy, reportáže a události na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Čtěte, co vás zajímá.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×