Zprávy

Technické služby: Komunikace po první sněhové nadílce byly ošetřeny včas

Reklama

Chomutov - Technické služby odstraňovaly letos první sněhovou nadílku. Všechny komunikace ve městě byly ošetřené v určeném limitu a bez problémů. "Předpověď o sněhových přeháňkách se vyplnila a technické služby na několikacentimetrovou vrstvu sněhu reagovaly opravdu včas. Jakmile technik zjistil závady ve sjízdnosti, ihned dispečink vyslal stroje do ulic," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

V půl šesté ráno 29. prosince vyjely čtyři velké sypače s pluhem, pět multicar, jeden traktor a podle potřeby pomáhaly i malotraktory. Foto: TS Chomutov

V půl šesté ráno 29. prosince vyjely čtyři velké sypače s pluhem, pět multicar, jeden traktor a podle potřeby pomáhaly i malotraktory. Komunikace ve skupině I. důležitosti, kam se zařazují trasy autobusů a trolejbusů, byly ošetřeny do čtyř hodin od výjezdu. Do dvanácti hodin od výjezdu pak byly bez problémů sjízdné páteřní komunikace a poté se technika zaměřila na ostatní ulice.

Start techniky určí dispečink, ten je od začátku listopadu v pohotovosti čtyřiadvacet hodin denně. Podle aktuálního počasí vyjíždí technik v osobním voze do ulic města a sám se přesvědčí, zda je sjízdnost v pořádku nebo ne. Jedná se o zkušeného pracovníka, který při rizikovém počasí vyráží testovat komunikace i každou hodinu. Ze zkušenosti již zná nejrizikovější úseky silnic, ty tedy projíždí nejdříve. Vizuálně kontroluje i stav chodníků a okolí.

První sněhovou nadílku zvládly technické služby bez problémů. Ze silnic I. třídy nejdříve vozy odstranily sníh, poté je ošetřily solí. Na chodníky je sůl používána v minimální míře, aby nekontaminovala pásy zeleně. Jsou tedy ošetřené inertními materiály. Na schodištích, lávkách či některých vytipovaných místech musejí pracovníci tento materiál sypat ručně.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×