Zprávy

Technické služby: Komunikace po první sněhové nadílce byly ošetřeny včas

Reklama

Chomutov - Technické služby odstraňovaly letos první sněhovou nadílku. Všechny komunikace ve městě byly ošetřené v určeném limitu a bez problémů. "Předpověď o sněhových přeháňkách se vyplnila a technické služby na několikacentimetrovou vrstvu sněhu reagovaly opravdu včas. Jakmile technik zjistil závady ve sjízdnosti, ihned dispečink vyslal stroje do ulic," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

V půl šesté ráno 29. prosince vyjely čtyři velké sypače s pluhem, pět multicar, jeden traktor a podle potřeby pomáhaly i malotraktory. Foto: TS Chomutov

V půl šesté ráno 29. prosince vyjely čtyři velké sypače s pluhem, pět multicar, jeden traktor a podle potřeby pomáhaly i malotraktory. Komunikace ve skupině I. důležitosti, kam se zařazují trasy autobusů a trolejbusů, byly ošetřeny do čtyř hodin od výjezdu. Do dvanácti hodin od výjezdu pak byly bez problémů sjízdné páteřní komunikace a poté se technika zaměřila na ostatní ulice.

Start techniky určí dispečink, ten je od začátku listopadu v pohotovosti čtyřiadvacet hodin denně. Podle aktuálního počasí vyjíždí technik v osobním voze do ulic města a sám se přesvědčí, zda je sjízdnost v pořádku nebo ne. Jedná se o zkušeného pracovníka, který při rizikovém počasí vyráží testovat komunikace i každou hodinu. Ze zkušenosti již zná nejrizikovější úseky silnic, ty tedy projíždí nejdříve. Vizuálně kontroluje i stav chodníků a okolí.

První sněhovou nadílku zvládly technické služby bez problémů. Ze silnic I. třídy nejdříve vozy odstranily sníh, poté je ošetřily solí. Na chodníky je sůl používána v minimální míře, aby nekontaminovala pásy zeleně. Jsou tedy ošetřené inertními materiály. Na schodištích, lávkách či některých vytipovaných místech musejí pracovníci tento materiál sypat ručně.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×