Zprávy

Vánoční čas ve Věznici Všehrdy: Odsouzení upekli cukroví a připravili vystoupení a zahrají pohádku

Reklama

Všehrdy - Odsouzení Věznice Všehrdy se v letošním roce pečlivě připravovali na vánoční svátky. Dospělí odsouzení z 1. ubytovny si připravili překvapení ve formě půlhodinového předvánočního vystoupení pod vedením vychovatele Miroslava Dvořáčka.

Vystoupení ve věznici. Archiv Vězeňské služby ČR

Různé scénky a hudební ukázky tak mohli ještě před svátky předvést vedení věznice, zaměstnancům oddělení výkonu trestu a ostatním odsouzeným. Nechybělo ani vánoční cukroví, které odsouzení upekli v rámci samoobslužných aktivit.

Od jara letošního roku zabrala mimopracovní čas více jak 40 odsouzeným příprava a výroba výstavních předmětů a obrazů, které mohou návštěvníci zhlédnout v kostele sv. Kateřiny na chomutovském náměstí. Vybraní odsouzení, kteří se na zhotovení výrobků podíleli, měli možnost 15. prosince svá dílka vidět přímo na místě, kdy jim na tento den bylo umožněno opustit věznici formou extramurálních aktivit v doprovodu odborných zaměstnanců věznice.

Mohli si tak prohlédnout nejen výstavu v kostele, ale i prostory Oblastního muzea, včetně atria a pohyblivého betlému. Po dobu vánočních a novoročních svátků mají odsouzení připraveny různé sportovní či vědomostní soutěže. Mladiství odsouzení si pod vedením vychovatelky - terapeutky připravili na 1. ledna 2015 pro ostatní odsouzené na své ubytovně netradiční pojetí známé pohádky pod názvem „Jak to bylo s Červenou Karkulkou".

Štědrovečerní chod ve věznici byl tradiční, vepřový řízek, bramborový salát a vánoční pečivo, na Nový rok je připraveno k obědu uzené maso, čočka na kyselo a sterilovaná okurka. Návštěvy u odsouzených budou po dobu vánočních svátků probíhat dle celoročního plánu návštěv.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×