Zprávy

Vánoční čas ve Věznici Všehrdy: Odsouzení upekli cukroví a připravili vystoupení a zahrají pohádku

Reklama

Všehrdy - Odsouzení Věznice Všehrdy se v letošním roce pečlivě připravovali na vánoční svátky. Dospělí odsouzení z 1. ubytovny si připravili překvapení ve formě půlhodinového předvánočního vystoupení pod vedením vychovatele Miroslava Dvořáčka.

Vystoupení ve věznici. Archiv Vězeňské služby ČR

Různé scénky a hudební ukázky tak mohli ještě před svátky předvést vedení věznice, zaměstnancům oddělení výkonu trestu a ostatním odsouzeným. Nechybělo ani vánoční cukroví, které odsouzení upekli v rámci samoobslužných aktivit.

Od jara letošního roku zabrala mimopracovní čas více jak 40 odsouzeným příprava a výroba výstavních předmětů a obrazů, které mohou návštěvníci zhlédnout v kostele sv. Kateřiny na chomutovském náměstí. Vybraní odsouzení, kteří se na zhotovení výrobků podíleli, měli možnost 15. prosince svá dílka vidět přímo na místě, kdy jim na tento den bylo umožněno opustit věznici formou extramurálních aktivit v doprovodu odborných zaměstnanců věznice.

Mohli si tak prohlédnout nejen výstavu v kostele, ale i prostory Oblastního muzea, včetně atria a pohyblivého betlému. Po dobu vánočních a novoročních svátků mají odsouzení připraveny různé sportovní či vědomostní soutěže. Mladiství odsouzení si pod vedením vychovatelky - terapeutky připravili na 1. ledna 2015 pro ostatní odsouzené na své ubytovně netradiční pojetí známé pohádky pod názvem „Jak to bylo s Červenou Karkulkou".

Štědrovečerní chod ve věznici byl tradiční, vepřový řízek, bramborový salát a vánoční pečivo, na Nový rok je připraveno k obědu uzené maso, čočka na kyselo a sterilovaná okurka. Návštěvy u odsouzených budou po dobu vánočních svátků probíhat dle celoročního plánu návštěv.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×